niedziela, 11 czerwiec 2023 10:25

Najrzadsze figurki Lego

Najrzadsze figurki Lego Najrzadsze figurki Lego fot: pixabay

Zawsze zastanawiało mnie, jakie są najdroższe figurki z Lego. Oczywiście przedtem znałem już kilka, ale nie aż tak wiele jak teraz. 

Mr. Gold 

W 2013 roku Lego wydało limitowaną edycję minifigurki "Mr. Gold". Była to jedna z najbardziej poszukiwanych minifigurek w historii Lego. "Mr. Gold" był wykonany w całości ze złotego koloru i był dostępny tylko w niewielkiej liczbie zestawów. Cena tej minifigurki na rynku wtórnym sięgała nawet kilku tysięcy dolarów.

Taj Mahal Emperor 

W 2018 roku Lego wprowadziło specjalną edycję minifigurki Taj Mahal Emperor jako część konkursu. Figurka przedstawiała cesarza w stroju inspirowanym indyjskim stylem. Ze względu na swoją wyjątkowość, osiągał cenę rzędu kilkuset dolarów na rynku wtórnym.

Kapitan Rex

To minifigurka przedstawiająca popularnego bohatera z animowanego serialu Gwiezdne wojny: Wojny klonów. Wersja "Captain Rex" wydana w 2012 roku jako część zestawu "AT-TE Walker" była limitowana i szybko stała się obiektem pożądania dla fanów Lego i Star Wars. Na rynku wtórnym, cena tej minifigurki wynosiła około 200 dolarów.

Bobba Fett 

Bobba Fett to postać z sagi Star Wars, która zyskała ogromną popularność. W 2000 roku Lego wydało minifigurkę "Bobba Fetta" jako część zestawu "Slave I". Ta wersja minifigurki była wyjątkowa ze względu na rzadkość i charakterystyczne detale. Na rynku wtórnym, cena minifigurki "Bobba Fetta" mogła sięgać nawet 300 dolarów.

San Diego Comic-Con Bard the Bowman 

W 2014 roku Lego wydało limitowaną edycję minifigurki Bard the Bowman z serii Hobbit. Ta wersja figurki została wydana specjalnie na San Diego Comic-Con i była dostępna tylko dla uczestników imprezy. Z uwagi na swoją ograniczoną dostępność, "San Diego Comic-Con Bard the Bowman" osiągał wysokie ceny na rynku wtórnym.

Gold Chrome C-3PO

Ta minifigurka przedstawia postać C-3PO z sagi Gwiezdnych Wojen, ale wykonaną w całkowicie złotym kolorze. W 2007 roku Lego wydało tę limitowaną edycję minifigurki w małej liczbie zestawów. Jej wyjątkowość sprawiła, że jest to jedna z najdroższych i najbardziej poszukiwanych minifigurek Lego, osiągając cenę rzędu kilkuset dolarów na rynku wtórnym.

 New York I Love Yoda

Minifigurka przedstawiająca postać Yody. Ta limitowana edycja była dostępna tylko w niewielkiej liczbie zestawów w sklepach Lego w Nowym Jorku. Ze względu na swoją unikalność, "New York I Love Yoda" osiągał wysokie ceny na rynku wtórnym.

Comic-Con Exclusive Batman and Green Lantern 

W 2011 roku Lego wydało limitowaną edycję minifigurek Batmana i Green Lanterna specjalnie na San Diego Comic-Con. Te unikalne minifigurki były dostępne tylko dla uczestników imprezy i stały się niezwykle poszukiwanymi elementami kolekcji. Na rynku wtórnym, ceny tych minifigurek mogły sięgać nawet 200 dolarów.

Najbardziej chciałbym dostać wszystkie figurki z gwiezdnych wojen ponieważ jestem ich wielkim fanem. A ty? która figurka ci się najbardziej podoba?