wtorek, 22 luty 2022 13:18

Jak zorganizować zakupy szkolne?

Zakupy szkolne co roku mogą budzić masę emocji. Młodsze dzieci je uwielbiają, zwłaszcza jeśli w danym sklepie wybór jest ogromny. Rodzice mniej cieszą się na tę okazję, bo wiedzą, że będą zmuszeni wydać całkiem spore sumy. Kluczem do przeprowadzenia całej operacji sprawnie i tak, żeby wszyscy byli zadowoleni, jest właściwe organizacja. Twoje dziecko też musi czuć, że ma w niej swój udział.

sobota, 22 styczeń 2022 13:02

Jak radzić sobie z leniwym nauczycielem?

Leniwy nauczyciel to osoba, która codziennie przychodzi do szkoły do pracy, ale nieszczególnie jest zainteresowana wywiązywaniem się ze swoich obowiązków. Wciąż można spotkać je w placówkach, przeważnie są to osoby starsze albo te, które na pedagogikę poszły raczej z braku pomysłu na siebie, niż z prawdziwej pasji. Z perspektywy ucznia praca z takim nauczycielem jest beznadziejna, ale nie oznacza to, że jest skazana na porażkę.

To na rodzicach spoczywa obowiązek przygotowania dzieci do dorosłego życia, chociaż szkoła w wielu aspektach może ich wyręczyć. Muszą dawać swojej pociesze przykład w każdym momencie. To samo dotyczy nauki odpowiedzialności. Wiele dorosłych osób ma z nią problem, bo ich rodzice skutecznie udawali, że im nigdy nic złego się nie przydarza. Jeśli chcesz, żeby twoje dziecko było gotowe na poważne obowiązki, musisz pokazać mu, jak je przejąć.

poniedziałek, 30 sierpień 2021 14:01

Ciekawostki o Panu Kleksie

Cześć! Dzisiaj opowiem wam 14 (czyli trochę więcej niż zawsze) ciekawostek o akademii Pana Kleksa, a także samym Panie Kleksie.