wtorek, 17 styczeń 2023 10:00

Domowe przygotowanie dziecka do szkoły

Pierwsza klasa szkoły podstawowej to ogromne wyzwanie dla dziecka i jego rodziców. Nauka czytania, pisania i liczenia wiąże się z mnóstwem pracy dla małego ucznia. Aby nieco zmniejszyć stres związany z ogromem wiedzy i umiejętności, które należy przyswoić w pierwszym roku nauki, rodzice mogą zacząć przygotować szkraba do szkoły już kilka miesięcy wcześniej. Jak to zrobić, aby przedszkolak uczył się i nawet o tym nie wiedział?

sobota, 17 wrzesień 2022 09:55

4 triki na efektywną naukę angielskiego

Do nauki języków obcych trzeba się naprawdę przyłożyć, jeżeli chce się, by ta nauka naprawdę przyniosła założony efekt. Bezmyślne wkuwanie ekstremalnie długich list słówek nie jest jednak wcale tym, na czym ta nauka powinna się opierać. Trzeba działać tak, by być w stanie maksymalnie wykorzystywać czas poświęcany na edukację.

Pojęcie „czasowniki modalne” obiło Ci się o uszy, ale obawiasz się, że nauka ich może Cię przerosnąć? Poznaj triki, dzięki którym nauka będzie bardzo łatwa. Dowiedz się również, dlaczego znajomość angielskich czasowników modalnych jest tak istotna.

wtorek, 22 luty 2022 13:18

Jak zorganizować zakupy szkolne?

Zakupy szkolne co roku mogą budzić masę emocji. Młodsze dzieci je uwielbiają, zwłaszcza jeśli w danym sklepie wybór jest ogromny. Rodzice mniej cieszą się na tę okazję, bo wiedzą, że będą zmuszeni wydać całkiem spore sumy. Kluczem do przeprowadzenia całej operacji sprawnie i tak, żeby wszyscy byli zadowoleni, jest właściwe organizacja. Twoje dziecko też musi czuć, że ma w niej swój udział.

Strona 1 z 2