sobota, 17 wrzesień 2022 09:55

4 triki na efektywną naukę angielskiego

Do nauki języków obcych trzeba się naprawdę przyłożyć, jeżeli chce się, by ta nauka naprawdę przyniosła założony efekt. Bezmyślne wkuwanie ekstremalnie długich list słówek nie jest jednak wcale tym, na czym ta nauka powinna się opierać. Trzeba działać tak, by być w stanie maksymalnie wykorzystywać czas poświęcany na edukację.

Pojęcie „czasowniki modalne” obiło Ci się o uszy, ale obawiasz się, że nauka ich może Cię przerosnąć? Poznaj triki, dzięki którym nauka będzie bardzo łatwa. Dowiedz się również, dlaczego znajomość angielskich czasowników modalnych jest tak istotna.

wtorek, 22 luty 2022 13:18

Jak zorganizować zakupy szkolne?

Zakupy szkolne co roku mogą budzić masę emocji. Młodsze dzieci je uwielbiają, zwłaszcza jeśli w danym sklepie wybór jest ogromny. Rodzice mniej cieszą się na tę okazję, bo wiedzą, że będą zmuszeni wydać całkiem spore sumy. Kluczem do przeprowadzenia całej operacji sprawnie i tak, żeby wszyscy byli zadowoleni, jest właściwe organizacja. Twoje dziecko też musi czuć, że ma w niej swój udział.

sobota, 22 styczeń 2022 13:02

Jak radzić sobie z leniwym nauczycielem?

Leniwy nauczyciel to osoba, która codziennie przychodzi do szkoły do pracy, ale nieszczególnie jest zainteresowana wywiązywaniem się ze swoich obowiązków. Wciąż można spotkać je w placówkach, przeważnie są to osoby starsze albo te, które na pedagogikę poszły raczej z braku pomysłu na siebie, niż z prawdziwej pasji. Z perspektywy ucznia praca z takim nauczycielem jest beznadziejna, ale nie oznacza to, że jest skazana na porażkę.

Strona 1 z 2