wtorek, 22 luty 2022 14:27

Czy w grach możemy spotkać miłość swojego życia?

Gry i miłość Gry i miłość fot: pixabay


Rodzice, którzy powtarzali Ci, że gry niczego Ci nie dają, mogli nie mieć racji. W sieciowych tytułach możemy spotkać prawdziwych przyjaciół, którzy będą dla nas dostępni, nawet jeśli będą mieszkać na drugim końcu świata oraz drugą połówkę. Wszystko, czego potrzebujemy, to cierpliwość, opanowanie i nie najgorsza znajomość języka angielskiego, żeby podczas grania w gry poznać kogoś naprawdę wartościowego.

 

Dostęp do ludzi z całego świata


Gry sieciowe przeważnie mają kilka serwerów, ale nie są one podzielone na kraje. Raczej możemy grać na serwerach kontynentalnych. W ten sposób w naszej grze możemy spotkać osoby z całej Europy, a także osoby, które akurat grają na tym serwerze. Jeśli znamy angielski na poziomie komunikatywnym, to możemy się spokojnie z nimi dogadać i poznać kogoś nowego. Czasami trafimy nawet na osobę, z którą znajomość przeniesie się poza dany tytuł. Zaczniemy grać z nią w inne gry, rozmawiać na komunikatorach, a w końcu nasza przyjaźń może przerodzić się w coś więcej, na przykład relację romantyczną.

Związek tylko w naszej ulubionej grze


Niestety opisany wyżej scenariusz jest raczej rzadkością. Znacznie częściej zdarza się, że gracze wchodzą w związki, które działają tylko w danej grze. Kobiety i mężczyźni spotykają się na kilka meczów, ale poza tym nie wymieniają ze sobą zbyt wielu wiadomości. Takie związki mogą być miłym urozmaiceniem, ale nie przerodzą się nigdy w coś poważniejszego. Dlatego wchodząc w związek z kimś poznanym w grze, musimy bardzo uważać. Do tego nigdy nie mamy pewności, czy osoba po drugiej stronie naprawdę jest tym, za kogo się podaje. Dobry modulator głosu wystarczy, żeby starszy mężczyzna zmienił się w nastolatkę.

Relacja, którą trudno jest przenieść do prawdziwego życia


Związek przeniesiony z gry do innych często internetu to jedno, ale wprowadzenie go do prawdziwego życia to już prawdziwe wyzwanie. Jeśli nasza druga połówka mieszka we Francji albo w Rosji, to nie ma szans na szybkie spotkanie, a w każdym razie nie będzie nam dane często się zobaczyć. To może być męczące, bo nie każdy może sobie pozwolić na związek na odległość. Samo przeniesienie relacji może być trudne, bo przecież w rzeczywistości dana osoba może wyglądać zupełnie inaczej, niż do tej pory zakładaliśmy. A rozczarowanie to najsilniejsza emocja, która wpływa na rozpad większości tego typu związków.