sobota, 04 kwiecień 2020 16:10

Witaj w świecie Minecrafta

Witaj w świecie Minecrafta Witaj w świecie Minecrafta


Minecraft to gra dostępna na konsole, PC oraz telefony. Jestem fanem tej gry i chciałem Wam opowiedzieć co nieco o niej. Na co dzień gram w Minecrafta na konsoli PS4. Na początku opowiem Wam o różnych trybach gry. Minecraft pozwala na grę w następujących trybach:

 

1. Tryb przetrwania

 

W tym trybie trzeba zbierać surowce, budować domy, można również mieć farmę i jednocześnie uważać na potwory. Będąc w tym trybie, trzeba uważać na punkty życia, które na ekranie są w kształcie serduszek ( na początku jest ich dziesięć). Obok serduszek są znaczki mięsa, gdy je stracisz musisz zdobyć i zjeść pokarm. W przeciwnym wypadku można umrzeć z głodu.

 

2. Tryb kreatywny.

 

Nie ma tutaj żadnych serduszek oraz mięsa, nie grozi nam głód (nie musimy przejmować się zdobywaniem, żywności).

Ten tryb gry pozwala na dostęp do wszystkich surowców np. diamenty, węgiel, złoto, które umożliwiają budowanie stworzenie różnych zbroi, motyk, siekierek, mieczy, a dzięki żelazu i drewnu można zrobić tarczę.

Jest to tryb, który pozwala na kreatywne budowanie domków, zamków, willi, basenów, zagród dla zwierzątek. Można tu uwolnić kreatywność, wykreować wszystko, na co tylko mamy ochotę. Nie musimy uważać na potwory, gdyż one nas nie atakują.

Jest też tu taki portal, który prowadzi do Netheru. Jest też możliwość rzucania specjalnymi „oczami”, dzięki którym możemy dostać się do specjalnego portalu, który umożliwia nam znalezienie się w „Kresie”. Napotkamy tam smoka zwanego też Ender Dragon. Ten smok nawet w trybie kreatywnym będzie nas atakował, dopóki go nie zabijemy przy pomocy łuku, miecza lub tarczy. Zanim pokonamy smoka musimy zniszczyć specjalne wieżyczki, dzięki którym smok się leczy. Pokonany smok znosi specjalne jajo, które można zebrać. Gdy nie zbierzemy jaja i powrócimy do Endu – smok dalej będzie istniał, dlatego, że wykluł się z jaja.

 

3. Tryb spectator

 

Jest to specjalny tryb, dzięki któremu możemy przechodzić przez ściany. W tym trybie zyskujesz też niewidzialność. Przydaje się, to np. do szpiegowania np. innych graczy w trybie multiplayer.

PS. Niedawno był update, dzięki któremu doszły pszczoły (gdy zniszczysz ich gniazdo, zdenerwują się na Ciebie i będą cię żądlić. Gdy uciekniesz – przeżyjesz).

 

Postacie w Minecrafcie (wersja na konsolę PS4)

 

Minecraft Creeper

Minecraft - Creeper

 

 

1. Creeper

2. Zombie

3. Duchy

4. Zombie Świnioludy

5. Blaze

6. Szkielet

7. Slime

8. Kostka Magmy

9. Świnka

10. Krowa

11. Kurczak

12. Pająk

13. Jaskiniowy pająk

14.Ocelot

15. Wilk

16. Pies

 

Ciekawostki świata Minecrafta

 

1. W grze są Biomy. Możemy spotkać tam m.in.: lasy, zimowe Biom, Łąkę, wioski. Są jeszcze specjalne Biomy w Netherze : niebieski las, czerwony las, W tych lasach można napotkać dziki, a także specjalne stworki, z którymi możemy się wymieniać wyłącznie za złoto. Ale gdy je uderzymy, to zaczną nas atakować i możemy przez to zginąć.

2. Jak masz jajko np. Creepera i klikniesz lewy L2 na padzie to stworzysz Creepera. Zależy jakie masz jajo. To nazywamy respienie.

3. Społeczność Minecrafta tworzy ponad 90 milionów użytkowników.

 

Moim zdaniem gra jest kreatywna, gdyż nie da się jej zakończyć, nie ma iluś poziomów. Na budowaniu i ulepszaniu kolejnych światów można spędzić długie godziny.

Na rynku dostępne są zabawki, kubki inspirowane grą, jak również ubrania z wizerunkami np. Creepera..

Warner Bross planuje premierę anjmacji tej popularnej gry. Ja na pewno wybiorę się do kina na ten film Was również zapraszam.

Minecraft - film

Minecraft - film