wtorek, 24 październik 2023 13:53

Jak zapuścić brodę i uzyskać gęsty zarost?

Jak zapuścić brodę i uzyskać gęsty zarost? Jak zapuścić brodę i uzyskać gęsty zarost? mat. prasowe

Zmiana swojego wizerunku jest możliwa w każdym momencie życia. Szczególnie duża zmiana może być widoczna do zapuszczenia obfitego zarostu. O brodę trzeba jednak dbać na co dzień, w przeciwnym razie nie uzyskamy oczekiwanego efektu. Jak zacząć zapuszczać brodę, aby mieć zdrowy i bujny zarost, którym będzie można chwalić się przez długi czas? Oto kilka sprawdzonych wskazówek.

 

Zapuszczanie brody to proces

Każdy mężczyzna może mieć inne preferencje dotyczące swojego zarostu. Wielu osobom wydaje się, że wystarczy przestać się golić, a estetyczna broda pojawi się na ich twarzy niejako automatycznie. Rzeczywistość jest inna. Zapuszczanie brody jest procesem, który wymaga nieco wysiłku. Bujna broda nie pojawi się z dnia na dzień, ponadto rezultat zapuszczania zarostu u różnych mężczyzn może wyglądać inaczej z uwagi na kształt twarzy oraz inne indywidualne uwarunkowania.

Właściwe efekty wymagają czasu

Wygląd brody i czas wzrostu włosów w dużej mierze zależą od czynników, na które nie mamy wpływu, w tym naszych genów. W każdym przypadku zapuszczanie brody będzie jednak trwało przynajmniej około 8 tygodni, natomiast broda o długości do klatki piersiowej wymaga czasu około roku. Jeśli w pierwszym tygodniu po rezygnacji z golenia nie zauważymy dużym zmian, nie należy się poddawać. Aby nabrać wiedzy i zapuszczać brodę we właściwy sposób, warto poznać typowe etapy wzrostu włosów u mężczyzn.

Jak zacząć zapuszczać brodę?

W pierwszym etapie zapuszczania brody na twarzy pojawią się widoczne mniejsze włosy. Skóra może być porośnięta nierównomiernie, a broda będzie swędząca, zwłaszcza na szyi podczas ruchów głowy. Aby sobie z tym poradzić warto zacząć korzystać z szamponu, balsamu, specjalnego mydła lub olejku do brody. Produkty te pozwolą nawilżyć i odżywić zarost, a jednocześnie pielęgnować skórę pod brodą. Stanie się ona mniej sucha i skłonna do podrażnień. Ponadto olejki do brody ograniczają wypadanie włosów i mają przyjemny zapach.

Nadanie oczekiwanego kształtu

Gdy broda stanie bardziej gęsta, cały zarost może wyglądać niezbyt estetycznie. Dlatego warto nadać mu kształt poprzez golenie szyi, trymowanie wąsów na linii ust oraz wyrównywanie linii brody na policzkach. Należy wykazać się przy tym dużą dozą cierpliwości i precyzją, w przeciwnym razie broda nie uzyska oczekiwanego wyglądu. Nierówne lub zbyt mocne golenie na tym etapie może zniweczyć nasz plan. Linię nad ustami można dodatkowo wycinać za pomocą małych nożyczek.

Pozytywna zmiana wizerunku

W drugim miesiącu od rozpoczęcia zapuszczania brody włosy mogą zacząć się kręcić lub falować. Są to zjawiska naturalne i dotyczą niemal każdego mężczyzny. W tym czasie należy zdecydować, jaki będzie finalny kształt zarostu. Długie włosy staną się bardziej gęste i nie będą już swędzieć. Ważne jest regularne czesanie za pomocą odpowiedniego grzebienia. W razie wątpliwości warto odwiedzić barbera, który doradzi najlepsze rozwiązania, a także sposoby na pielęgnację brody. W ten sposób uzyskamy zdrowy i gęsty zarost, który zmieni nasz wizerunek dokładnie tak, jak sobie tego życzymy.