sobota, 11 listopad 2023 15:33

Koraliki – element uniwersalnej biżuterii

Koraliki – element uniwersalnej biżuterii Koraliki – element uniwersalnej biżuterii mat. prasowe

Koraliki są idealne do tworzenia subtelnej biżuterii. Są one produktem, po który sięgają początkujące rękodzielniczki. Stanowią podstawę wyposażenia biżuteryjnej pracowni i są wykorzystywane na wiele sposobów. Jakie są rodzaje koralików? Co warto o nich wiedzieć? Odpowiadamy w naszym artykule?

 

  1. Koraliki – podstawowe informacje
  2. Rodzaje koralików
  3. Jakie koraliki są najlepsze do tworzenia biżuterii?

Koraliki akrylowe są zazwyczaj wykonane z tworzyw sztucznych, dlatego często słyszy się, że przypominają metal lub szkło.

Koraliki – podstawowe informacje

Koraliki są wykorzystywane do robienia kolczyków, bransoletek oraz naszyjników. Sprawdzają się także w produkcji pierścionków, broszek, a nawet akcesoriów do włosów. Można też używać ich do ozdobienia swoich ubrań oraz dodatków. Wystarczy, że nawleczemy je na gumkę, nić, linkę albo żyłkę, i zawiążemy ją albo dodamy zapięcie, by cieszyć się atrakcyjną dla oka biżuterią.
W ofercie manzuko.com znajdziemy kilkanaście tysięcy rodzajów koralików, które z pewnością pozwolą zrealizować rękodzielnicze marzenia. W sklepie znajdziemy jedyne w swoim rodzaju koraliki sprzedawane na sztuki, ale także sznury kamieni naturalnych oraz gładkich koralików szklanych. Z pewnością znajdą tu coś dla siebie miłośniczki haftu koralikowego, sutaszu i delikatnych dodatków.
Koraliki z ceramiki, tworzone ręcznie i niezwykle wytrzymałe, zaspokoją potrzebę znalezienia niemal każdego koloru. Z kolei koraliki literki i katsuki przypomną czasy dzieciństwa oraz cukierkowej radości. Jednocześnie pozwalają tworzyć dojrzałe projekty dla kobiet oraz mężczyzn.
Dostępne są nie tylko naturalne kamienie, ale też koraliki z żywicy i drewna. Klienci znajdą półfabrykaty zarówno z drewna egzotycznego, jak i rodzimego. Natomiast koraliki z żywicy bez problemu zastąpią potrzebę korzystania z surowców sztucznych.
Drewniane koraliki mogą być łączone z innymi materiałami takimi jak tkanina czy żyłka, by stworzyć oryginalne bransoletki, naszyjniki, kolczyki i broszki. Drewniane koraliki mogą być pomalowane, pokryte lakierem albo pozostawione w naturalnym kolorze, w zależności od preferencji projektantki.

Rodzaje koralików

Koraliki możemy podzielić ze względu na materiał, z którego je wykonano, rozmiar, kolor, kształt oraz rodzaj wykończenia. Przeważnie koraliki dzieli się ze względu na surowiec, z którego je zrobiono, a później na rozmiary i poszczególne kształty. Do najpopularniejszych koralików należą szklane, zrobione z surowców naturalnych oraz koraliki syntetyczne.
Wśród tych szklanych wyróżnia się koraliki ze szkła weneckiego, a także Miyuki i Toho oraz wiele innych. Warto również pamiętać o koralikach z ceramiki oraz porcelany. Do materiałów naturalnych, z których wykonuje się koraliki, zalicza się perły i masę perłową, koral, oraz drewno, kamienie ozdobne i żywicę. Surowce sztuczne to zazwyczaj akryl i szkło akrylowe, a także masa termoutwardzalna.

Jakie koraliki są najlepsze do tworzenia biżuterii?

Koraliki do bransoletek powinno się dopasować do swojej wizji. Do delikatnych bransoletek bardzo dobrze nadają się koraliki Miyuki i Toho oraz drobne koraliki z kamieni fasetowanych. Najlepsze koraliki do bransoletek przyjaźni to koraliki akrylowe i koraliki katsuki w różnych kształtach. Półfabrykaty te charakteryzuje lekkość, piękne kolory oraz występowanie w wielu różnych odcieniach. Są to koraliki łatwe do nawlekania i wytrzymałe na częste mycie, upadki czy standardowe zmiany temperatur.
Jeżeli poszukujesz koralików do zrobienia eleganckich bransoletek, dobrym wyborem są koraliki z pereł, korala i kamieni naturalnych. Z kolei miłośniczkom natury i ekologii poleca się koraliki z drewna i żywicy, które bardzo dobrze sprawdzają się w tworzeniu każdego rodzaju biżuterii.