piątek, 24 czerwiec 2022 13:03

Ranking najlepszych gier RPG. W co warto zagrać?

Ranking najlepszych gier RPG Ranking najlepszych gier RPG

Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych gier RPG, a wskazanie najlepszych tytułów jest wyjątkowo trudne. Wszystko przez ich różnorodność oraz preferencje graczy. Mimo to poniżej znalazła się lista wyjątkowych produkcji, które zapewniają genialny klimat i wielogodzinną roz(g)rywkę.

 


Rozwój gier RPG


Wszystko rozpoczęło się od klimatycznych i wielogodzinnych sesji z papierowym RPG. Następnie nastał czas wirtualnych światów oferujących niezliczone możliwości i piękną (jak na tamte czasy) oprawę graficzną. Początek RPG gier wideo wyraźnie widoczny jest w takich tytułach jak Ultima czy Dragon Quest. Później nastał czas wspaniałych tytułów, które pomimo upływu lat wciąż posiadają rzeszę fanów i utrzymują się w czołówkach rankingu. Mowa tu o takich produkcjach jak Neverwinter Nights czy Baldur's Gate.
Czasy jednak się zmieniają, a gracze mają coraz większe wymagania. Potrzebne są większe możliwości i bardziej rozbudowany świat. Producenci gier komputerowych przekraczają kolejne granice. Dają graczom niesłychaną swobodę działania, piękną oprawę graficzną i niepowtarzalny klimat. Część z nich gwarantuje niezapomniane przeżycia i wyjątkowo wysoki poziom trudności (popularne gry z nurtu soulslike).
W poniższym rankingu znajdują się tytuły, które oferują niezapomniane wrażenia, porywającą historię i prawdziwy klimat. Oczywiście nie może zabraknąć również otwartego świata, skomplikowanej i rozbudowanej fabuły, licznych zadań pobocznych czy bogatego systemu skarbów czekających na odnalezienie.


Elden Ring


Najgłośniejszy tytuł ostatnich lat. W kreacji świata oraz fabuły pomagał sam George R. R. Martin znany z serii książek "Pieśń Lodu i Ognia", na podstawie której powstał serial "Gra o tron". Elden Ring jest tytułem, którego średnia ocena oscyluje w granicach aż 95%. Studio FromSoftware wykonało kawał dobrej roboty oferując graczom tak mroczną i niewypowiedzenie klimatyczną grę.
Tytuł pozwala wyruszyć w niezapomnianą podróż po otwartym świecie, który pełen jest niezwykłych stworzeń i niezliczonych sekretów. Sama eksploracja daje ogromną radość, a przecież zostało jeszcze miejsce dla rozbudowanego systemu walki, rozwoju postaci i questów. Warto przy tym zaznaczyć, że Elden Ring należy do nurtu soulslike, co wiąże się z wysokim poziomem trudności i dla początkujących graczy niezaznajomionych z tym systemem może stanowić nie lada wyzwanie.


Diablo II: Resurrected


Popularny hack'n'slash, który jest remasterem kultowej edycji gry. Chociaż tytuł skupił się na odświeżeniu wersji sprzed lat, to wciąż zachwyca. Nie tylko przyciąga fanów produkcji, ale również zachęca do gry osoby niezaznajomione z serią Diablo.
Fani pierwowzoru najbardziej bali się utraty wyjątkowo mrocznego klimatu gry. Na szczęście okazało się, że odświeżona grafika i ścieżka dźwiękowa nie dość, że nic nie zabierają, to jeszcze podkręcają doznania płynące z rozgrywki. Diablo II: Resurrected ma identyczną fabułę jak oryginalna wersja sprzed 20 lat, ale w odświeżonej wersji audiowizualnej. Walka z mrokiem i siłami chaosu nigdy nie była tak emocjonująca!


Mass Effect: Legendary Edition


Drugie odświeżenie popularnego tytułu. Ogromną zaletą jest tu fakt, że odświeżeniu uległa nie jedna, ale wszystkie części słynnej trylogii. Seria Mass Effect zachwycała oryginalną historią, skomplikowanymi postaciami oraz ogromną ilością możliwości. Po wydaniu odświeżonej wersji gry do tej listy doszła oprawa audiowizualna. Grafika wręcz zachwyca, a ścieżka dźwiękowa pozwala wczuć się w kosmiczny klimat.


Wiedźmin 3: Dziki Gon


Jedna z najsłynniejszych polskich gier. Tytuł, który nie ma sobie równych w klimacie, fabule i sposobie prowadzenia rozgrywki. Jest to swojego rodzaju prekursor wirtualnych gier RPG, na którym wzorują się największe światowe firmy produkujące gry wideo.
Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z dwoma dodatkami oferuje graczom świat, w którym każdy chciałby zamieszkać na stałe. Porywające historie, niezwykłe zadania i nieporównywalny do niczego klimat, to tylko promil zalet produkcji. Nie może zatem dziwić, że gracze z niecierpliwością oczekują czwartej części gry. A CD Projekt już zapowiedział trwające nad nią prace.

 


Pillars of Eternity II: Deadfire


Najmniej rozbudowana pod kątem mechanicznym gra RPG w zestawieniu. Charakteryzuje się rzutem izometrycznym znanym z takich produkcji jak Baldur's Gate czy Icewind Dale. Ogromną zaletą produkcji jest niepowtarzalny klimat i wciągająca historia, która zachęca do kilkukrotnego przejścia tytułu na różne sposoby.


Assassin's Creed Valhalla


Wspaniała produkcja Ubisoftu, która pozwala graczom zanurzyć się w świetnie odzwierciedlonym klimacie Anglii z IX wieku. Bogata historia i niebanalna fabuła to dopiero początek zalet tej gry. Assasin's Creed Valhalla wymaga podejmowania trudnych moralnie decyzji, które drastycznie wpływają na dalszy przebieg rozgrywki, a także na głównego bohatera. Całości dopełnia starannie opracowana mechanika walk, otwarty świat pełen niespodzianek, możliwość podróżowania po lądzie i morzu, uczestnictwo w oblężeniach (po obu stronach barykady), rozbudowa własnej osady, emocjonujące polowania, złożone drzewko umiejętności i ogromna ilość humorystycznych wstawek utrzymanych w klimacie IX wieku.