niedziela, 26 czerwiec 2022 07:03

Wizualna magia. Lista 7 gier na PS4 z zachwycającą grafiką

7 gier na PS4 z zachwycającą grafiką 7 gier na PS4 z zachwycającą grafiką

Technologia nieustannie się rozwija, a gry zyskują nowy wymiar. Mimo to nawet po upływie lat niektóre tytuły wypuszczone na PlayStation 4 urzekają fotorealistyczną grafiką i nie pozostają w tyle. Jakie gry na PS4 potrafią zrobić największe wrażenie na graczu?

Porywające gry z piękną oprawą graficzną

Większość wydawanych gier jest optymalizowanych zarówno pod kątem PlayStation 4, jak i PlayStation 5. Next-genowe produkcje nie potrafią zrobić jeszcze zdecydowanego kroku naprzód i szukają sensownego kompromisu. Na szczęście PS4 wciąż spełnia oczekiwania graczy i potrafi zaprezentować gry, które wciągną na długie godziny rozrywki w wirtualnym świecie. Poniżej znajduje się lista 7 interesujących tytułów.

Ghost of Tsushima

Fascynująca gra, która oferuje otwarty świat i pozwala przemierzać azjatyckie rejony z plantacjami ryżu, bambusowymi lasami oraz kwitnącymi wiśniami. Szata graficzna robi piorunujące wrażenie i zachęca do odkrywania kolejnych sekretów mapy. Detale są niezwykle szczegółowo opracowane, a warunki atmosferyczne, opadające na wietrze liście oraz epickie bitwy oczarowują swoim wyglądem. Jedyną wadą jest toporna mimika twarzy, przez co często nie widać emocji targającymi bohaterami historii.

God of War

Świat oparty na mitologii greckiej pozwala wybrać się na niebezpieczną podróż pełną magii, potworów i niezwykłych terenów. Warstwa wizualna w znakomity sposób przedstawia detale postaci, a także ogromne i rozbudowane lokacje. Potwory, zjawy i duchy również zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach. Warto zagrać w ten tytuł już dla samych widoków.

Marvel's Spider-Man

Gra na PlayStation 4 wyróżnia się fotorealizmem, który momentami potrafi być szokujący i trudny do odróżnienia od filmu z żywymi aktorami. Sceny walk, wybuchów i animacje postaci są na najwyższym poziomie. Dzięki temu można z łatwością odczuć klimat Nowego Jorku i podziwiać to miasto z perspektywy Spider-Mana. Warto tu wspomnieć również o rozbudowanym trybie fotograficznym, który pozwoli zapisać najciekawsze widoki - zarówno podczas spokojnej eksploracji świata, jak i podczas żywiołowej walki.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

W zestawieniu oczywiście nie mogło zabraknąć również tytułu od polskiego CD Projekt RED. Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsoli PlayStation 4 prezentuje się wręcz bosko. Bogata mimika twarzy bohaterów, dbałość o szczegóły, zachwycające widoki i doskonała animacja świata sprawiają, że dosłownie co kilka minut warto się zatrzymać i zrobić screena. Do tego dochodzą jeszcze niezrównane sceny walki, które są dynamiczne, brutalne i wciągające.

Red Dead Redemption 2

Jedna z najpiękniejszych gier na PS4. Otwarty świat jest pełen życia, pięknych wschodów i zachodów słońca, a ogromna preria i dzikie stepy tworzą prawdziwą ucztę dla oczu. Grając w Red Dead Redemption 2, można poczuć prawdziwy klimat Dzikiego Zachodu i to lepiej niż w wielu znanych westernach. Podróżni, tubylcy, pociągi parowe, popularne saloony... to tylko początek niezwykłej przygody, a ujrzanych w niej scen nie sposób będzie zapomnieć.

The Last of Us 2

Tytuł, który został wydany na PlayStation 4, ale z pewnością zasługuje na miano next-genowej gry. Niezwykle rozbudowana mimika postaci pozwala doskonale wczuć się w klimat rozgrywki, co dodatkowo zostaje ułatwione poprzez fotorealistyczne otoczenie. Budowle, rośliny, potwory i ludzie sprawiają wrażenie żywych. Tym trudniejsze do podjęcia okazują się moralne wybory. System walki również wprawia w zachwyt. Animacja postaci oraz wystrzałów jest niemal perfekcyjna i niemal można poczuć odrzut broni podczas strzelania.

Detroit Become Human

 

W tej produkcji dbałość o szczegóły przeszła na wyższy poziom. Podczas gry, a w szczególności prowadząc dialogi, można z łatwością dojrzeć najdrobniejsze szczegóły postaci, nawet tak niewielkie, jak pory czy niedoskonałości sztucznej skóry androidów. Równie dobrze prezentuje się otoczenie pozwalające zanurzyć się w futurystycznym świecie chylącym się ku upadkowi. Klimatu dodają zmiennie warunki atmosferyczne.