piątek, 25 sierpień 2023 10:05

5 mało znanych europejskich miast, idealnych na weekendowy wypad.

Český Krumlov, Czechy Český Krumlov, Czechy Fot: pixabay

Każdy co jakiś lubi wyjechać gdzieś na weekend. Jednak w znanych miejscach, jest często zbyt dużo ludzi, by w pełni się zrelaksować. Na szczęście, nie wszystkie piękne miejsca są takie znane. Dziś przedstawię wam pięć mało znanych europejskich miast, idealnych na weekendowy wypad.

 

1.Český Krumlov, Czechy - Ten malowniczy średniowieczny gród, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zachwyca malowniczymi uliczkami i imponującym zamkiem położonym nad rzeką. Miasto jest doskonałym miejscem na relaks i spacer po klimatycznych uliczkach.

2.Aarhus, Dania - Często przesłaniany przez Kopenhagę, Aarhus oferuje bogatą kulturowo ofertę, w tym Muzeum ARoS z jego słynnym "tęczowym panorama". Jest tu także wiele urokliwych kawiarni, galerii sztuki i sklepów.

3.Ljubljana, Słowenia - Chociaż jest to stolica kraju, Ljubljana zachowała kameralny charakter. Starówka z malowniczymi mostami nad rzeką Ljubljanica oraz zamek górujący nad miastem tworzą wyjątkowy klimat.

4.Ghent, Belgia - Choć Brugia jest częściej odwiedzanym miastem, Ghent oferuje równie urokliwą architekturę, kanały i bogatą historię, ale bez tłumów turystów. W nocy oświetlone ulice nad kanałami tworzą magiczną atmosferę.

5.Matera, Włochy - Znana z niezwykłych jaskiniowych domów "sassi", Matera to jedno z najstarszych ciągle zamieszkanych miast na świecie. W 2019 roku została uznana za Europejską Stolicę Kultury, co podkreśla jej znaczenie kulturowe.


Myślę, że po przeczytaniu artykułu, znajdziecie najlepsze miejsce na weekend. Udanego wyjazdu!