piątek, 25 sierpień 2023 09:50

Tajemnicze miejsca w Polsce, które warto odwiedzić

Krzywy las w okolicach Gryfina Krzywy las w okolicach Gryfina fot: pixabay

Polska, choć mała skrywa wiele tajemniczych i pięknych miejsc. Dziś przygotowaliśmy listę najbardziej ciekawych miejsc do zwiedzenia.

 

Błędne skały

Położone w Sudetach, są labiryntem wapiennych skałek, który sprawia wrażenie nieskończonego. Legenda głosi, że kiedyś były to kamienie rzucone przez olbrzymy w kierunku zamków śląskich.

Zamek w Niedzicy

Usytuowany nad Jeziorem Czorsztyńskim, jest jednym z najbardziej malowniczych zamków w Polsce. Związane są z nim liczne legendy, w tym o ukrytym skarbie Inków.

Krzywy las w okolicach Gryfina

Ta niezwykła grupa sosnowa, posadzona w latach 30. XX wieku, skłania się pod niezwykłym kątem. Przyczyny tego zjawiska nie są do końca znane, co dodaje miejscu tajemniczości.

Bazylika Św. Michała Archanioła w Leżajsku

To miejsce pielgrzymek związane z fenomenem "leżajskich łez". Wewnątrz świątyni na obrazie Matki Boskiej Leżajskiej wielokrotnie pojawiały się krople płynu przypominające łzy.

Kamienne kręgi w Słupsku

Nazywane są też Polskim Stonehenge. Ich pochodzenie i przeznaczenie nie są do końca jasne. Wiadomo jedynie, że pochodzą z I wieku naszej ery.

Diabelski kamień w Łące

Legenda głosi, że kamień ten został rzucony przez diabła, który chciał zniszczyć kościół w pobliskim Jeleniu. Mimo swojego ogromu, jest niezwykle stabilny i nie da się go przewrócić.


Myślę, że po przeczytaniu artykułu każdy znajdzie coś dla siebie.