poniedziałek, 31 lipiec 2023 10:33

Nadmorski klimat i komfortowe apartamenty – Darłówko poleca się na wakacje!

Darłówko apartamenty – widok na plażę i port w Darłówku z lotu ptaka Darłówko apartamenty – widok na plażę i port w Darłówku z lotu ptaka fot: shutterstock

Darłówko to niewielkie miasteczko położone nad samym Bałtykiem, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Administracyjnie stanowi jednostkę pomocniczą miasta Darłowa, ale dla turystów to po prostu klimatyczne letnisko. Można tam beztrosko leniuchować na plaży, spacerować po pięknej okolicy, a także wynająć komfortowe, nowoczesne apartamenty – Darłówko jest idealne na wakacyjny wypoczynek.

 Darłówko położone jest na Wybrzeżu Słowińskim, u ujścia rzeki Wieprzy do Bałtyku. W sezonie letnim pełni funkcję turystyczno-wypoczynkową – od głównej zabudowy Darłowa jest oddzielone około 2-kilometrowym pasem terenu podmokłego.

Całe Darłówko jest obszarem chronionego krajobrazu jako część Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Miasteczko jest cenione nie tylko za walory krajobrazowe, ale także za piękną plażę oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, która obejmuje m.in. komfortowe apartamenty Darłówko.

Darłówko – apartamenty przy plaży dla spragnionych relaksu

Darłówko to dobra opcja urlopowa dla osób spragnionych wypoczynku. Plaża w Darłówku jest bardzo czysta, z niewielkimi, malowniczymi wydmami porośniętymi drobnymi trawami, a od zabudowań oddziela ją pas pachnącego lasu sosnowego.

Po obu stronach ujścia Wieprzy Darłówko dysponuje blisko 20-kilometrową linią brzegową. Zachodnia część jest nieco większa, znajduje się tam również więcej atrakcji turystycznych: zjeżdżalni, wypożyczalni skuterów, punktów gastronomicznych itp. Jest to również miasteczko cenione przez miłośników sportów wodnych, m.in. windsurfingu oraz kajakarstwa.

Darłówko – apartamenty z widokiem na latarnię

Idealnie dopasowane do potrzeb apartamenty nad morzem w Darłówku zachęcają nie tylko do leniuchowania na plaży, ale także do aktywnego wypoczynku i zwiedzania okolicy. Wokół miejscowości przebiega wiele tras pieszych i rowerowych, a w samym Darłówku warta zobaczenia jest m.in. latarnia morska. Ma prawie 20 m wysokości – była wielokrotnie rozbudowywana i modernizowana, a zasięg jej światła wynosi 15 mil morskich (około 30 km). Budynek jest udostępniony do zwiedzania przez turystów.

Apartamenty Darłówko – spacer na most ruchomy

Jedną z największych atrakcji Darłówka jest rozsuwany most im. kapitana Witolda Huberta na Wieprzy – jedyny tego typu most w Polsce. Został zbudowany w 1988 r. i łączy wschodnią oraz zachodnią część Darłówka.

Aby zobaczyć, jak działa most, najlepiej przyjść na miejsce przed 6:00 rano, kiedy w morze wyruszają kutry rybackie. Kolejna okazją do podziwiania konstrukcji jest 15:00, kiedy rybacy wracają z połowów. Wtedy też po rzece kursuje tramwaj wodny. Mostowi charakterystycznego wyglądu dodaje także jego sterownia o kształcie przypominającym… latający spodek. Miejscowi mówią o niej po prostu „UFO”.

Zachęcające do odpoczynku plaże, ładna okolica, kilka ciekawych miejsc do zobaczenia oraz nowoczesne, komfortowe apartamenty – Darłówko, choć niewielkie, jest miasteczkiem, w którym można spędzić udany urlop!