poniedziałek, 30 sierpień 2021 14:17

Moja przygoda na Maderze - 2021

madera atrakcje madera atrakcje

Cześć dzisiaj opowiem wam troche o portugalskiej wyspie Maderze na ktorej niedawno bylem wiec bez dluzszego przedłuzana zaczynamy.

 

Jak wygląda Madera?

Madera trochę przypomina Hawaje, bo można spotkać tam wioski miasto i ocean także ma bardzo dużo gór.

Wycieczka do Funchal i wjazd wyciągiem na wzgórze Monte.

W Funchal bardzo mi się podobało byliśmy tam w wielu sklepach a na wjeździe było bardzo piękne widoki tak samo, jak na dolinie zakonnic której później Kościół na Monte i zjazd saniami w dół miasta Funchal Co jest bardzo ciekawe zeby wejsc do kosciola na monte trzeba przejść 74 pokuntnych shodow. A za to o saniach mogę powiedzieć tylko jedna rzecz były SUPER :).

Wycieczka do krateru, gdzie znajduje się wioska — Dolina Zakonnic.

Dolina zakonnic to bardzo fajne miejsce są tam piękne widoki teraz opowiem wam trochę historii właśnie o niej tylko ze w skrócie.dawniej, kiedy madera była atakowana przez piratów zakonnice postanowiły schować się w górach i zbudowały tam swoja wioskę skąd wzięła się nazwa dolina zakonnic.

Zwiedzanie wioski Churchilla.

W wiosce tej jest bardzo slynny port rybacki pije sie tam duzo ponchy (takiego alkoholu dzieci tego raczej nie pija) jest tez tam bardzo smaczna ryba nazywa się eszpada.Co ciekawe mieszka na glebinach oceanu i przez ciśnienie które tam panuje ryba pęka podczas połowu.

Wycieczka katamaranem po Oceanie Atlantyckim.

Teraz trochę opowiem wam o mojej wycieczce katamaranem ogólnie było fajnie widziałem delfiny i teraz powiem, wam ważną rzecz nigdy nie zaśmiecajcie ponieważ widziałem tam także żółwia który miał plastikowy koszyk na sobie.

Odwiedziłem najwyższy klif w Europie — Cabo Girão.

Jak wracaliśmy już katamaranem to zobaczyłem plaże na której się kapałem i największy klif w Europie Cabo Girão także znowu widziałem przepiękne widoki.

Zakończenia, jak i co się podobało — wreszcie po dwóch tygodniach przygody wrociłem do domu. Na koniec powiem wam rzeczy które najbardziej mi się podobały.

4. Dolina zakonnic

3. Port rybacki

2. Katamaran

1. Jazda sankami

Na dzisiaj to juz koniec papa.