środa, 07 wrzesień 2022 17:02

Dlaczego mówienie po angielsku jest trudne?

Szkoła językowa Szkoła językowa fot: pixabay

Nauka języka jest bardzo subiektywna, dlatego często jednym przychodzi łatwiej, jednak innym już nieco ciężej. Dla większości osób uczących się dopiero języka angielskiego, mimo że rozumieją niemalże wszystko, dalej trudno jest mówić w tym języku.

Można więc powiedzieć, że mówienie w języku angielskim jest trudniejsze, niż jego rozumienie. Dlaczego się tak dzieje i co na to poradzić? Odpowiedzi na te pytania mogą być łatwiejsze niż Ci się wydaje, dlatego czytaj dalej!

Trudności z mówieniem w języku angielskim – co jest przyczyną?

Przyczyna tej trudności leży przede wszystkim w naszej głowie. Co to znaczy? Większość osób starając się mówić po angielsku nadal myśli po polsku, przemieniając szybko zdania w głowie na język angielski. Oczywiście wyraz „szybko” jest tutaj problemem. Po pierwsze, nie jest to wcale tak szybko, jak byśmy chcieli. Po drugie, język angielski jest skonstruowany inaczej i formy gramatyczne, które w polskich zdaniach mają sens, po angielsku będą brzmieć co najmniej komicznie i niepoprawnie. Jeśli natomiast chodzi o trudności ze znalezieniem konkretnych słów, bądź też układania je w zdania, przy jednoczesnym rozumieniu tego języka, to problem jest bardzo powszechny.

Chodzi tutaj głównie o to, że nie posiada się wprawy w rozmawianiu tym językiem. Nie da się nauczyć mówić po angielsku, bez mówienia po angielsku. Brzmi kuriozalnie, ale taka jest prawda. Można oglądać seriale po angielsku, grać w gry z tym językiem i rozumieć wszystko perfekcyjnie, jednak, jeśli nie będziemy mieć odpowiednio dużo praktyki w postaci rozmawiania z kimś po angielsku, to problem będzie istniał cały czas. Często bywa również, że po latach nauki języka angielskiego, np. w szkole, wciąż nie jesteśmy w stanie płynnie i bez problemu porozumiewać się w tym języku. Jest to oczywiście problem tego, że w szkołach państwowych zazwyczaj uczy się głównie rozumieć ten język i zasady gramatyczne lub słówka. Rozmowa natomiast schodzi na dalszy plan, ze względu na ilość osób w klasie.

Można jednak w bardzo prosty sposób pozbyć się tego problemu. M.in. w regularnej rozmowie z osobą znającą dobrze język angielski lub po prostu native speakerem. https://platforma.szkola-akcent.pl to szkoła językowa, w której rozwiniesz swoje dotychczasowe umiejętności w rozumieniu i rozmawianiu w języku angielskim, dlatego jeśli jesteś osobą, która ma z tym problem, to sprawdź ofertę i wybierz taką, która najbardziej Ci odpowiada, a efekty z pewnością zobaczysz już po kilku tygodniach nauki.

Naucz się angielskiego i zdobądź certyfikat!

Certyfikaty w dzisiejszym świecie są niesamowicie ważne, gdyż pracodawcy głównie patrzą właśnie na ten kawałek papieru.

W kursie https://platforma.szkola-akcent.pl możesz nauczyć się angielskiego i zdobyć certyfikat, dzięki czemu Twoja nauka z pewnością nie pójdzie na marne. Wybierz kurs dla siebie, przejdź lekcje online, wtedy, kiedy masz czas i zdobądź certyfikat. To naprawdę prosty i przyjemny kurs, który sprawi, że Twój angielski znacznie się poprawi. Zaczniesz mówić płynnie i stres przed wypowiadaniem angielskich zdań zniknie bezpowrotnie.