poniedziałek, 03 kwiecień 2023 18:11

Jak dbać o sprzęt do czyszczenia podłóg i dlaczego jest to tak istotne?

Serwis Numatic Serwis Numatic mat. prasowe

Urządzenia szorujące nie nastręczają problemów z obsługą. Jak wszystkie sprzęty wymagają jednak należytej uwagi podczas pracy oraz regularnego serwisu. Zabiegi i czynności zalecane przez specjalistów nie zajmą wiele czasu na co dzień, a pozwolą Twojemu sprzętowi pracować dłużej bez szwanku. Poznaj najlepsze praktyki pod względem obsługi maszyn czyszczących. Odkryj też serwis Numatic, który pozwoli zadbać o Twoje urządzenia.

 

Dbaj o sprzęt do czyszczenia podłóg z serwisem Numatic:

  • Dowiedz się, co jest istotne w trakcie korzystania z szorowarki
  • Odkryj dobre praktyki w zakresie elementów eksploatacyjnych i baterii
  • Serwis Numatic – poznaj zespół profesjonalistów, który zadba o Twoje urządzenie

Na co zwrócić uwagę podczas korzystania z szorowarki?

Szorowarka jest urządzeniem, które poradzi sobie nawet w trudnych warunkach, a jej obsługa nie wymaga specjalistycznych szkoleń pracowniczych. Jeśli zależy Ci jednak, by maksymalnie przedłużyć żywotność urządzenia i obniżyć ryzyko awarii, przygotuj powierzchnię jeszcze przed rozpoczęciem pracy.

Pierwszym krokiem powinno być usunięcie z podłogi dużych elementów, które mogłyby zakłócić pracę sprzętu. Należą do nich na przykład śruby, nakrętki, stłuczone szkło oraz kamienie. Ostre fragmenty mogłyby uszkodzić belkę ssawną, następnie listwę zbierającą i wreszcie wąż ssący. Powierzchnię, na której chcesz wykorzystać szorowarkę, możesz oczyścić za pomocą odkurzacza przemysłowego lub zamiatarki.

Drugą zasadą jest stosowanie środków czyszczących, które są przeznaczone do maszyn tego typu. Nieodpowiednio dobrane preparaty mogą skrócić żywotność elementów eksploatacyjnych szorowarki, głównie listew ssących oraz szczotek. Po zakończeniu sprzątania pamiętaj natomiast o tym, by wylewać brudną wodę z urządzenia. Brudna woda zalegająca w zbiorniku ma nie tylko nieprzyjemny zapach, ale i stanowi pożywkę dla bakterii. To z kolei może nie tylko wpłynąć na kondycję urządzenia, ale przede wszystkim zagrażać zdrowiu operatora.

Dbaj o elementy eksploatacyjne i baterie urządzenia

Świadomy użytkownik szorowarek będzie miał na względzie również kondycję elementów eksploatacyjnych szorowarki. Należy monitorować przede wszystkim stopień zużycia:

  • szczotki – powinno się kontrolować zużycie tego elementu, który najszybciej ulega zniszczeniu podczas pracy. Zużyte szczotki cechują się postrzępionym włosiem oraz gorszym stopniem czyszczenia powierzchni. Dlatego tak ważna jest regularna wymiana tego elementu,
  • listwy ssącej – popękana lub postrzępiona listwa nie będzie w stanie zbierać odpowiednio wody. Oznaką, że listwa jest zużyta, są podłużne ślady po niezebranej wodzie w następstwie sprzątania.

Jeśli Twoja szorowarka jest wersją bateryjną, musisz też zadbać o to, by odpowiednio użytkować akumulatory. Istotne jest, by nie pozostawiać rozładowanych baterii lub akumulatorów po zakończonej pracy. Jeśli planujesz przerwę w pracy z maszyną, która potrwa dłużej niż godzinę, to baterie podłącz do ładowania. Z kolei nieużywaną maszynę bateryjną przechowywaną w magazynie ładuj co 3-4 tygodnie. Dobrą praktyką w zakresie ładowania baterii jest także nieprzerywanie procesu po zapaleniu się zielonej lampki.

Serwis Numatic – poznaj jego szczegóły

Posiadając maszynę renomowanego producenta, warto zadbać o jej należyty serwis. Serwis Numatic dostępny na stronie: http://szorowarki24.pl/serwis/ to doskonałe rozwiązanie dla wymagających użytkowników. Zespół profesjonalistów zdiagnozuje Twoje urządzenie i doradzi najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Nieważne, czy potrzebna Ci będzie konserwacja, wymiana części, a może i naprawa.

Naprawa maszyn czyszczących odbywa się w oparciu o wieloletnie doświadczenie i zespół fachowców gotowy, by przywrócić do życia Twoją maszynę. Oferowany jest także profesjonalny serwis Numatic, w ramach którego realizowane są przeglądy gwarancyjne, naprawy bieżące, pogwarancyjne remonty kapitalne, regenerację turbin ssących, naprawę silników elektrycznych i wiele innych. Serwis Numatic to także naprawa zamiatarek, maszyn czyszczących oraz szorowarek. Można skorzystać także z opcji zakupu części zamiennych takich jak pady (melaminowe, podstawowe, diamentowe), trzymaki padów, szczotki, węże, akumulatory, turbiny, gumy listwy ssącej i inne. Oferowane doradztwo w tym zakresie pozwoli każdemu klientowi otrzymać rozwiązanie, jakiego oczekuje.