czwartek, 23 marzec 2023 15:47

Lampy rustykalne zawsze modne

Żyrandole plebejskie Żyrandole plebejskie mat. prasowe

Lampy rustykalne to klasyk wśród oświetlenia. Charakteryzują się one naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, metal czy szkło, a ich wykończenie przypomina styl wiejski lub industrialny. Te wyjątkowe i niepowtarzalne lampy zawsze cieszą się dużą popularnością ze względu na swoje wyjątkowe wzornictwo oraz funkcjonalność. Pasują do każdego wnętrza i są doskonałym wyborem dla miłośników stylu rustykalnego i industrialnego. Dzięki temu, że są wykonane z naturalnych materiałów, dodają wnętrzom ciepła i przytulności.

 Oświetlenie wiejskiej chaty

Powinno być funkcjonalne, ale również odwoływać się do charakterystycznych dla wiejskich wnętrz elementów. W takim wnętrzu świetnie sprawdzą się lampy wiszące, stołowe czy też kinkietowe wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, metal czy szkło. Można wybrać modele z ozdobnymi elementami, np. frędzlami, plecionkami czy kryształkami, które dodadzą uroku i stylu wnętrzu. W przypadku oświetlenia wiejskiej chaty warto także postawić na ciepłe barwy światła, które będą wprowadzać przytulność i relaksujący nastrój.

Żyrandole plebejskie

To prostsze w formie żyrandole, które charakteryzują się skromnym wykończeniem i zdobieniem. W przeciwieństwie do bardziej okazałych, reprezentacyjnych żyrandoli, te modele były używane w zwykłych mieszkaniach, zarówno w miastach, jak i na wsiach. Żyrandole plebejskie były często wykonywane ręcznie z naturalnych materiałów, takich jak drewno lub metal, i stanowiły ważny element wyposażenia w wiejskich chatach i domach mieszkańców miast. Dziś, dzięki swojemu prostemu stylowi i funkcjonalności, żyrandole plebejskie są chętnie wykorzystywane do aranżacji nowoczesnych i klasycznych wnętrz.

Kinkiety w stylu cottage core

Są dostępne na antyki.eu. Ozdobne, romantyczne, charakteryzują się naturalnymi materiałami i motywami roślinnymi. Styl cottage core to trend, który czerpie inspirację z wiejskich krajobrazów, lasów i łąk, co przekłada się na elementy wystroju wnętrz. Kinkiety w tym stylu często są ręcznie robione, wykonane z drewna, wikliny lub metalu, z dodatkiem kwiatowych motywów lub delikatnych kryształków. Takie kinkiety doskonale wprowadzą romantyczny, przytulny nastrój do salonu, sypialni czy korytarza.