piątek, 21 październik 2022 15:12

Jak uniknąć utknięcia na drodze - pomoc drogowa

Laweta Sosnowiec Laweta Sosnowiec https://www.drogowapomoc.com.pl/

Istnieje wiele powodów, dla których dana osoba może potrzebować pomocy drogowej. Po pierwsze, ważne jest, aby mieć pomoc drogową, gdy samochód się zepsuje lub nie chce się uruchomić. Ważne jest również posiadanie pomocy drogowej, gdy samochód uległ wypadkowi i musi być holowany.

 

Pomoc drogowa to usługa, która zapewnia pomoc w przypadku problemów z pojazdem, gdy kierowca nie może dostać się do mechanika lub innego warsztatu naprawczego.

Jeśli nie masz pewności, co pomoc drogowa może dla Ciebie zrobić, oto kilka najczęstszych powodów, dla których dzwonisz.

 • Potrzebujesz paliwa lub oleju silnikowego
 • Masz przebitą oponę
 • Twój samochód nie chce się uruchomić
 • Akumulator się wyczerpa
 • Potrzebujesz lawety do transportu auta

Najlepsze sposoby przygotowania się na wypadek drogowy

Pomoc drogowa z to doskonały sposób na przygotowanie się do wypadku, ponieważ rozwiąże wszystkie problemy, które możesz napotkać na poboczu. Na przykład, jeśli Twój samochód się zepsuje i wymaga holowania, pomoc drogowa https://www.drogowapomoc.com.pl/ będzie do Twojej dyspozycji i zajmie się wszystkim. Nie musisz się o nic martwić, bo to profesjonaliści, którzy wiedzą, co robią.

Zestaw ratunkowy, jak przygotować się na wypadek drogowy

Wypadek drogowy to traumatyczne wydarzenie i możesz nie wiedzieć, co zrobić w tej chwili. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić przed awarią lub kolizją.

Zestaw ratunkowy, jak przygotować się do wypadku drogowego:

 • Utrzymuj samochód w dobrym stanie
 • Upewnij się, że masz wystarczającą ilość paliwa w zbiorniku oraz uzupełnione płyny silnikowe
 • Miej przy sobie apteczkę przez cały czas
 • Zawsze miej przy sobie listę kontaktów alarmowych

Pierwszym krokiem w przypadku awarii jest włączenie świateł awaryjnych i wezwanie pomocy. Jeśli masz pomoc drogową, możesz skorzystać z tej usługi. Znajdź bezpieczne miejsce, w którym możesz się zatrzymać, a następnie wezwij lawetę. Powinieneś również zapytać, czy potrzebują od Ciebie jakichkolwiek danych osobowych, takich jak imię i nazwisko oraz dane kontaktowe, aby wiedzieli, z kim się skontaktować w razie nagłej potrzeby.

Jak uniknąć utknięcia w śniegu

Jeśli znajdziesz się w zaśnieżonym terenie, najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest pozostanie w samochodzie. Jeśli utkniesz w zaspie śniegu, spróbuj wykopać koła. Jeśli to nie zadziała, spróbuj kołysać w przód i w tył lub zakręcać oponami.

Najlepszym sposobem na uniknięcie utknięcia w śniegu jest przygotowanie się na zimowe warunki pogodowe. Upewnij się, że masz zestaw ratunkowy z jedzeniem, wodą i kocami na wypadek sytuacji awaryjnej.

W takich sytuacjach możesz też wezwać pomoc drogową!

Jakie są najczęstsze przyczyny awarii samochodów?

Pomoc drogowa to usługa, która zapewnia kierowcom pomoc drogową w nagłych wypadkach, zwykle w formie holowania lub rozruchu akumulatora.

Najczęstsze przyczyny awarii samochodów to:

 • Awaria mechaniczna (np. silnik, paliwo, skrzynia biegów)
 •  Awaria elektryczna (np. akumulator, alternator)
 • Szkody środowiskowe (np. śnieg i lód)

Laweta Sosnowiec może Ci pomóc zawieźć samochód do najbliższego warsztatu