środa, 17 sierpień 2022 18:20

Materac 130x220 cm dla dziecka, dla nastolatka czy osoby dorosłej.

Sennes.pl Sennes.pl pixabay

W artykule podpowiemy jakie cechy powinien posiadać materac 130x220 cm i czym kierować się,  by stworzyć powierzchnię do snu dla kręgosłupa, zwłaszcza w fazie intensywnego wzrostu.

Wiemy, że osoby młode spędzają coraz to więcej czasu w szkolnych ławkach, przed komputerem, telewizorem. Dlatego powierzchnia na której młody człowiek odpoczywa powinna być dopasowana do  indywidualnych potrzeb każdego z osobna. Tylko w taki sposób zmęczony organizm jest w stanie nabrać odpowiedniej ilości sił na kolejny trudny dzień. Tak samo jest z osobami, które w ciągu dnia wykonują wysiłek fizyczny, czy to w wyniku uprawianego sportu czy innych czynności.

Na co zwrócić szczególną uwagę, podczas wyboru materaca

Przyjęto że to waga ciała osoby korzystającej, narzuca nam stopień twardości powierzchni przygotowanej do snu. Jednak to za mało by mieć 100% pewność, że dana twardość będzie odpowiednia. Z pośród tak szerokiej oferty surowców wykańczających modele materacy 130x220 cm, możemy wybrać ten najbardziej pasujący naszym upodobaniom.

Dostępne surowce w materacach 130x220 cm

Pianka poliuretanowa T25 i HR wysoko-elastyczna są surowcami, które wykorzystuje się w modelach bazowych o stopniu średnio twardym H2. Pianka T25 ma gęstość 25kg/m3 tworzy wystarczające podparcie pod ciałem z niską wagą. Pianka HR to surowiec o wyższej gęstości 35kg/m3. Pianka ta jest wysokoelastyczna przez co i wytrzymalsza na wypracowania. Każdy z takich materacy może być wzbogacony o surowce średnio twarde tj.  lateks, pianka visco memory i profilowany molet i twarde maty utwardzające tj. kokos, końskie włosie czy trawa morska.

Właściwości poszczególnych surowców w stopniu średnio twardym.

Wymienione pianki różnią się od siebie przypisanymi właściwościami, dzięki temu po nałożeniu, powierzchnia materaca może mieć zróżnicowane twardości czy odczucia. Pianka lateksowa uznawana jest za najbardziej komfortowy surowiec, odporny na wypracowania. Dodatkowo lateks w swojej strukturze ma wbudowane kanaliki, pozwalające na doskonały przepływ powietrza. Pianka Visco memory jest całkowicie innym, plastycznym surowcem, który zapamiętuje kształty ciała.  Visco memory przyjmuje ciepłotę ciała, nagrzewa się i w ten sposób zmiękcza,  otulając śpiącego. Śpiąc na materacu wykończonym pianką visco memory, możemy poczuć delikatne zagłębianie się w powierzchnię materaca. Użyta w podwójnej warstwie pianka Visco zmienia  powierzchniuę materaca do stopnia H1- miękki. Pianka profilowana zwaną moletową jest surowcem o nierównej powierzchni, z wieloma zagłębieniami i wypustkami, które generują dodatkową właściwość, mikro masażu.

Maty utwardzające i ich rodzaje.

Dostępność materacy w sklepach jest ogromna, jednak nie w każdym ze sklepów znajdziemy materace wykończone tymi surowcami, które będą odpowiadać naszym upodobaniom. Istnieje sklep internetowy Sennes.pl, który oprócz szerokiej rozpiętości rozmiarów nawet tych niestandardowych, posiada w ofercie również modele z wszystkimi opisanymi wyżej surowcami. Również tymi z pochodzenia naturalnego, czyli włókna kokosa, końskiego włosia czy trawy morskiej. Surowce te w każdym przypadku są mocno sprasowane, tworzące maty utwardzające. Dodatkowo w celu pozyskania dłuższej żywotności, producenci maty utwardzających poddają je lateksowaniu. Dzięki takiej technologii produkcji, zachowujemy właściwości poszczególnych mat, otrzymując utwardzenie i ujednolicenie.