czwartek, 22 wrzesień 2022 16:21

Ziemia według starożytnych Greków, Babilończyków oraz Wikingów

Wyobrażenie Ziemi przez Wikingów, Babilończyków i Greków Wyobrażenie Ziemi przez Wikingów, Babilończyków i Greków fot: pixabay

Różne ludy starożytne inaczej wyobrażały sobie świat. Każdy z nich był przekonany, że ma rację w swoich wierzeniach i oddałby za to życie. Jak się okazało po setkach, a nawet tysiącach lat Babilończycy, Starożytni Grecy czy Wikingowie nie mieli racji. Sprawę rozwiązał Mikołaj Kopernik.

Jak wyobrażali sobie Ziemię Starożytni Grecy?

Starożytni Grecy uważali, że Ziemia jest płaska, oparta na żółwiach, krokodylach lub słoniach. Nad ziemią dominował zamieszkany przez Bogów Olimp. Podziemia zamieszkiwał Hades, który władał. Starożytni Grecy uważali, że Ziemia jest płaska, oparta na żółwiach, krokodylach lub słoniach. Nad ziemią dominował zamieszkany przez Bogów Olimp. Podziemia zamieszkiwał Hades, który władał ą krainą.

Jak wyobrażali sobie Ziemie Babilończycy?

Babilończycy uważali, że Ziemia otoczona jest wodą i jest nieruchoma o wypukłym kształcie. Wewnątrz był pałac zmarłych i podziemny ocean. 

Jak wyglądała Ziemia według Wikingów?

Dla Wikingów zaś jesion tworzył podziemny świat, górne gałęzie tworzyły strefę bogów, a między nimi znajdował się świat ludzi.