wtorek, 28 luty 2023 18:45

Luksusowy apartament, zamiast hotelu — czy warto?

Luksusowy apartament, zamiast hotelu — czy warto? Luksusowy apartament, zamiast hotelu — czy warto? mat. prasowe

Nieważne, gdzie się wybiera na wyjazd, trzeba podjąć decyzje o miejscu noclegu. Najczęstszymi opcjami są: hotel lub wynajem apartamentu. W tym artykule przedstawiamy zalety obu tych możliwości.

 Plusy luksusowego apartamentu 

  • Prywatność i komfort 

Największym plusem pobytu w apartamencie jest atmosfera prywatności, a dzięki temu komfortu. Kontakt z osobami pośrednimi najczęściej ogranicza się tylko do formalności związanych z zameldowaniem i najczęściej rozmowy przeprowadzane są przez internet lub rozmowę telefoniczną. 

  • Wolna przestrzeń 

W hotelach często brakuje wolnej przestrzeni w pokojach. Znajduje się w nich najczęściej tylko podstawowe wyposażenie oraz łazienkę. Natomiast w luksusowych apartamentach można poczuć się jak w domu: najczęściej poza łóżkami znajduje się tutaj mały salon ze stolikiem i fotelami. Kuchnia lub aneks kuchenny 

W wielu apartamentach spotkać się można z wyznaczoną przestrzenią na kuchnię lub aneks kuchenny. To duże udogodnienie, szczególnie dla rodzin podróżujących z dziećmi, ale nie tylko. Możliwość przygotowania samemu posiłku w razie potrzeby i zgodnie z indywidualnymi potrzebami może okazać się zbawienne dla wielu podróżujących. 

  • Lokalizacja 

Dzięki rosnącej popularności krótkookresowego wynajmu apartamentów, można odnaleźć je prawie w każdym miejscu – w górach, nad morzem, w dużych i mniejszych miastach, na ich obrzeżach i w centrach. 

  • Usługi pokojowe 

Chociaż usługi room service najczęściej kojarzą się z hotelami, to wcale nie tylko tam je spotkamy! Coraz więcej luksusowych apartamentów proponuje dodatkowe udogodnienia, w tym, np. sprzątanie pokoju, uzupełnienie brakujących artykułów higienicznych lub możliwość zamówienia jedzenia do pokoju. 

  • Dodatkowe usługi 

Coraz częściej można się spotkać z szeroką ofertą dodatkowych udogodnień. Luksusowe apartamenty mogą oferować dostęp do restauracji śniadaniowej lub serwis śniadaniowy, dostęp do basenów i spa, a np. te apartamenty nad morzem w Sopocie oferują możliwość zorganizowania konferencji i usługi concierge! W ramach usługi concierge goście otrzymają pomoc z każdym problemem – zespół concierge pomoże w zarezerwowaniu biletu na spektakl, doradzi, gdzie najlepiej spędzić czas lub zamówi potrzebny transport.

Plusy pokoju w hotelu 

  • Całodobowa recepcja 

Dużym plusem pobytu w hotelu jest dostęp do recepcji, często czynnej całodobowo. Dzięki temu goście mogą dostać szybką odpowiedź na swoje potencjalne zmartwienia lub problemy. 

  • Usługi pokojowe 

Usługi pokojowe to najczęściej standard pobytu w hotelu. Po długim zwiedzaniu powrót do pokoju najczęściej wiąże się z miłym uczuciem, „że jest posprzątane”. W przypadku wynajmu apartamentu ta opcja może nie być dostepna.

  • Siłownia, baseny, spa 

Tak jak w przypadku usług room service, w hotelu częściej spotkamy się ze strefą fitness lub spa. W większości hoteli znajduje się strefa wellness, najczęściej z wolnym dostępem dla gości lub za dodatkową opłatą. 

  • Restauracja 

Kolejnym nieodłącznym elementem prawie każdego hotelu jest restauracja. Dla podróżujących, którzy nie chcą przyrządzać dań podczas wyjazdu, to świetna opcja. Można szybko i smacznie zjeść, unikając długich poszukiwań dogodnego lokalu „na mieście”.