piątek, 30 czerwiec 2023 07:59

Niezwykłe miejsca na mapie - mało znane, ale warte odwiedzenia

Niezwykłe miejsca na mapie: mało znane, ale warte odwiedzenia Niezwykłe miejsca na mapie: mało znane, ale warte odwiedzenia fot: pixabay

W czasach, gdy coraz więcej osób podróżuje, niektóre miejsca są już zbyt tłoczne. Dla takich problemów rozwiązanie jest raczej łatwe. Przedstawiamy listę mało znanych miejsc na ziemii, które warto odzwiedzić.

Archipelag skał krasowych

Zatoka Ha Long w północnym Wietnamie jest jednym z najbardziej spektakularnych miejsc na świecie. Składa się z około 1 600 wysp i wysepek wyrastających z błękitnych wód Morza Południowochińskiego. Co czyni to miejsce niezwykłym, to formacje skalne w kształcie wież i pagód, które zostały uformowane przez tysiące lat erozji. Rejs po Zatoce Ha Long to podróż w niezwykły świat naturalnych cudów.

Największe solnisko na świecie

Salar de Uyuni w Boliwii to największe solnisko świata. Ta niewiarygodna przestrzeń o powierzchni 10 582 kilometrów kwadratowych przyciąga podróżników swoim surrealistycznym pięknem. Podczas pory deszczowej, solnisko zamienia się w ogromne lustro, które odbija niebo i tworzy niesamowite, nierealne krajobrazy. To miejsce jest prawdziwym rajem dla miłośników fotografii i osób poszukujących unikalnych doświadczeń.

Raj dla miłośników przyrody i nurkowania

Archipelag Fernando de Noronha w Brazylii to prawdziwa perełka dla miłośników przyrody i nurkowania. Składa się z 21 wysp, a jego wody są domem dla bogatego podwodnego życia, w tym różnorodnych gatunków ryb, żółwi morskich i delfinów. To również miejsce, gdzie można spotkać rzadkie i zagrożone gatunki ptaków. Ograniczona liczba turystów, która może odwiedzić archipelag jednocześnie, czyni to miejsce jeszcze bardziej wyjątkowym i nieskażonym przez masową turystykę.