czwartek, 27 kwiecień 2023 14:17

Weekend na Kaszubach we dwoje – co wybrać?

pensjonat na Kaszubach pensjonat na Kaszubach mat.prasowe

Jeżeli szukasz pomysłu na weekend na Kaszubach we dwoje, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość: Kaszuby i okolice są tak malownicze i oferują tyle atrakcji, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. Nie mówiąc już o urokliwych terenach kuszących otwartymi zielonymi drzwiami, zapraszających do eksploracji. Bez względu na to, czy marzysz o cichym lesie czy wypadzie do miasta, Kaszuby będą dobrym wyborem.

Jednym z takich wyjątkowych miejsc jest Gościniec Zagaje. Znajdziesz w nim wszystko, czego ci trzeba, żeby odpocząć na świeżym powietrzu. Jak spędzić weekend na Kaszubach we dwoje? Mamy kilka wskazówek. 

Odpoczynek w domowej atmosferze

Aby w pełni cieszyć się wspólnym weekendem na Kaszubach we dwoje, wybierz miejsce, które zaspokoi twoje potrzeby. Takim wyjątkowym pensjonatem jest Gościniec Zagaje na skraju Kaszub. Tu czas zatrzymuje się na chwilę, abyś mógł odpocząć w ciszy i z dala od zgiełku miasta. Jeśli lubisz dziką przyrodę i ciekawi cię jej obserwowanie, mamy dobrą wiadomość. W Gościńcu jest wszystko, czego potrzebujesz do szczęścia. Wybierając wyjazd weekendowy dla dwojga, zapomnij o pracy i obowiązkach. Niech ten czas będzie tylko wasz. Kaszuby dają ukojenie, a pobliskie lasy i Jeziora Miasteckie nastrajają do błogiego niecnierobienia.

Las dobry na wszystko

Weekend na Kaszubach może upływać pod znakiem błogiego lenistwa i pysznego jedzenia. W Gościńcu Zagaje znajdziesz wszystko, co jest potrzebne do praktykowania mindfulness. 

Gospodarze tej luksusowej agroturystyki wkładają całe serce w zadbanie o żołądki gości. Menu jest pełne kaszubskich domowych smakołyków. Gościniec jest otoczony lasem, co sprzyja medytacji i pieszym wycieczkom. Jeśli chcecie się wyciszyć i wrócić do pracy zregenerowani, to pochłanianie oczami solidnej dawki chlorofilu na pewno się przyda. Uroczy pensjonat na Kaszubach znajduje się w sąsiedztwie lasu, pól i łąk, masz więc pewność, że żaden odgłos z miasta nie skala twojego azylu. Dodatkowo do pobliskiego jeziora dostaniecie się pieszo w kilka minut. Nie wspomnę już o urokach wiosennego ogrodu pełnego ziół i kwiatów, a także miłych towarzyszy – czworonożnych mieszkańców zagrody.

Zaplanuj wspólną wycieczkę

Nie każdy lubi odpoczywać, leżąc w hamaku. W Gościńcu Zagaje gospodarze mają na to pomysł. Urlop nad jeziorem na Kaszubach może obfitować w całodzienne rowerowe przejażdżki. Kaszubskie jeziora są przepiękne i zwłaszcza wiosną mają niepowtarzalny kolor. W tych okolicznościach przyrody rowerowa wycieczka we dwoje może zakończyć się piknikiem przy zachodzie słońca. Takie chwile i tak spędzony weekend na Kaszubach zapamiętacie na długo. Jeżeli wolicie przesiąść się z roweru na kajak, to jest i na to sposób. Tysiące kaszubskich jezior mają bogatą ofertę sportów wodnych, zwłaszcza w ciepłych miesiącach. A może wolisz ruch na świeżym powietrzu, ale nie chcesz oddalać się od przytulnego Zagajca? Jeśli tak, to w Gościńcu są do dyspozycji kijki do nordic walking i kajaki, które na pewno urozmaicą twój pobyt.

Jeziora pełne ryb

Weekend na Kaszubach we dwoje jest dobrym pomysłem dla miłośników wędkarstwa i kajakarstwa. Nie musisz jednak wiedzieć, gdzie bierze duża ryba, żeby w spokoju odpocząć nad brzegiem jeziora. Kaszubskie jeziora należą do najpiękniejszych w Polsce, a przed sezonem wakacyjnym teren dookoła nich jest właściwie pusty. Oznacza to, że możesz wylegiwać się w wiosennym słońcu nad brzegiem pobliskich Jezior Miasteckich i cieszyć się błogim spokojem. Taki relaks przy tafli wody jest regenerujący i oczyszczający, zwłaszcza po trudach dnia codziennego.

Relaks dla duszy i ciała

Często jesteśmy bezbronni wobec codziennej gonitwy. Dla wielu weekend na Kaszubach we dwoje może być jedyną szansą na pełny odpoczynek mentalny i zwykłe pobycie ze sobą. Jeżeli ty też tak czujesz, to mamy propozycję. A konkretnie – wspaniałe propozycje skutkujące powrotem do domu w pełni zregenerowanym i spokojnym. Wyjazdy dla dwojga mogą oznaczać całkowitą izolację od świata zewnętrznego. W Gościńcu Zagaje podczas inspirujących warsztatów rozwojowych dowiesz się, jak zachować harmonię w życiu. To wy zdecydujecie, jak wykorzystacie ten czas. Do waszej dyspozycji są aromaterapeutyczne sesje w saunie, w której można oczyścić ciało i umysł. U stóp pachnącego lasu można skorzystać z wieczornych relaksacji oraz masażu dźwiękiem mis i gongów tybetańskich.


Wszystko to czeka na was na Kaszubach. Ważne, że ten czas będzie należał do was. Jeśli chcesz więcej, sprawdź propozycję weekendu dla dwojga na Kaszubach.