wtorek, 19 lipiec 2022 14:04

Czym cechują się oryginalne perfumy?

 Czym cechują się oryginalne perfumy? Czym cechują się oryginalne perfumy? fot:pixabay

Oczywiste jest, że kupując zapach mamy nadzieje, że są to oryginalne perfumy. Niemniej jednak czasem sprzedawcy mogą być nieuczciwi i zamiast oryginalnych perfum, będą nam próbować wcisnąć podróbki. Jak się przed tym chronić? Aby uzyskać odpowiedź na to pytanie, zachęcamy do zapoznania się z treścią naszego artykułu.

 

Poznaj sprzedawcę

Większości zakupów podrobionych perfum można uniknąć, udając się do renomowanego sprzedawcy, takiego jak na przykład https://perfumy.pl/. Bądź bardzo ostrożny na pchlich targach lub podejrzanych stronach, gdzie sprzedawcy mogą łatwo zedrzeć z Ciebie bez możliwości odwołania się. Zawsze dokładnie sprawdzaj perfumy przed zakupem i jeśli to możliwe, zdobądź informacje kontaktowe sprzedawcy w przypadku, gdy okaże się on niezadowalający. Nie krępuj się zadawać kupującemu bardzo bezpośrednich pytań na przykład: "Czy może mi Pan podać numer partii?"i "Czy może Pan zamieścić zdjęcie tekstu z tyłu pudełka?".

Zwróć uwagę na cenę perfum

Pomimo tego, że cena perfum nie zawsze wskazuje na ich jakość, to jednak zbyt niska cena flakoniku powinna budzić Twoje wątpliwości.

Sprawdź wcześniej perfumy

Sprawdź stronę internetową prod, aby zobaczyć, czy dostarczyli wystarczających informacji na temat opakowania, butelki i umieszczenia kodu kreskowego. Możesz odwiedzić stoiska w centrum handlowym, aby zobaczyć, jak butelka i celofanowe opakowania wyglądają na autentycznych perfumach, aby uzyskać dobry pomysł, czego się spodziewać.

Sprawdź opakowanie perfum

Legalne perfumy zazwyczaj mają celofan szczelnie owinięty wokół pudełek. Zobacz, czy celofan jest luźno lub słabo owinięty, do punktu, w którym porusza się wokół pudełka. Nieprawidłowo owinięty celofan to znak rozpoznawczy podrobionych perfum. Często można rozeznać się w autentyczności perfum jedynie poprzez sprawdzenie odpowiednich części pudełka. Przed otwarciem perfum dokładnie obejrzyj pudełko, czy nie ma na nim śladów nieprofesjonalnego opakowania i projektu. Przyjrzyj się tekstowi na tylnej stronie opakowania. Sprawdź, czy nie ma w nim błędów gramatycznych, ortograficznych bądź źle ułożonych informacji. Prawdziwe opakowanie prawdziwych perfum powinno być w pełni poprawne gramatycznie. Błędy ortograficzne lub gramatyczne mogą wskazywać na znamię podróbki. Prawdziwe opakowania wykonane są z wysokiej jakości tektury. Pudełka wykonane z cienkiego, felernego materiału są często podrabiane. Szukaj kodu kreskowego na opakowaniu. Kod kreskowy musi być umieszczony na najniższej tylnej części, a nie na bokach. Sprawdź, czy nie ma nadmiaru kleju lub taśmy. Oryginalne perfumy nie powinny mieć żadnych niechlujnych pozostałości kleju lub dodatkowej taśmy wewnątrz, lub na zewnątrz pojemnika. Następnie sprawdź jeszcze numery kontrolne, partii i serii. Autentyczne perfumy będą miały wszystkie te numery na opakowaniu, które można następnie wykorzystać do niezależnej weryfikacji ich autentyczności. Skonsultuj się z producentem, aby sprawdzić, czy numery zgadzają się z ich numeracją produkcyjną.