środa, 29 czerwiec 2022 17:54

Jak dbać o swoją skórę latem?

krem z filtrem do twarzy krem z filtrem do twarzy fot:pexels

Upalne letnie dni dają każdemu się we znaki. W trakcie upałów może ucierpieć cały organizm. Jednym z najbardziej narażonych jego części jest skóra, o którą w tym czasie trzeba jeszcze bardziej dbać.

Nie można jednak zapominać jednak o podstawowych zasadach związanych z przebywaniem na zewnątrz w czasie gorących dni. Jak zatem dbać o siebie i swoją skórę w czasie letnich upałów. Na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków takich jak krem SPF o twarzy czy balsamy z filtrami ochronnymi?

O czym należy pamiętać w czasie letnich upałów?

W czasie letnich upałów należy unikać przede wszystkim ekspozycji na słońce w godzinach południowych. Zaleca się, by w miarę możliwości w godzinach od ok. 10 do 16 nie przebywać długo na dworzu. Dodatkowo trzeba pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Będzie to miało wpływ nie tylko na dobre samopoczucie, ale także stan skóry i włosów. Warto też nosić nakrycie głowy i pamiętać odpowiednim zabezpieczeniu skóry na czas ekspozycji na słońce, o czym przeczytasz poniżej.

Jak dbać o skórę w czasie lata?

Latem skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Na co dzień warto przede wszystkim używać kosmetyki takie jak krem z filtrem do twarzy. Co istotne, warto go stosować nie tylko latem, ale i przez inne pory roku. Zaleca się, aby filtry w takich kremach miały wartość co najmniej 20 SPF. Dodatkową ochroną mogą być tutaj balsamy do ciała, które mają również filtry przeciwsłoneczne. W przypadku wybierania się na plażę, nad jezioro czy dłuższe spacery, kiedy skóra narażona jest na dłuższą ekspozycję na słońce, warto wybrać produkty, które mają silniejsze filtry. Zazwyczaj będą to już specjalne kosmetyki chroniące przed działaniem promieniowania UV.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kosmetyków ochronnych?

Na rynku można znaleźć wiele kosmetyków z filtrami przeciwsłonecznymi. Oferuje je m.in. marka Eeny Meeny. Przy zakupie produktów tego typu warto zwrócić uwagę m.in. na to, jak wysoką ochronę one oferują. Coraz więcej osób obok tego, jakie są filtry w kosmetykach zwraca uwagę także na ich pozostały skład, np. czy są wegańskie, a także czy nie były testowane na zwierzętach. Przy wyborze kosmetyków tego rodzaju, a w szczególności kremów do twarzy, warto zwrócić uwagę na to, aby miały one w swoim składzie także substancje nawilżające i odżywcze, a także łagodzące podrażnienia. Dzięki temu nie trzeba będzie przed wyjściem stosować dwóch czy nawet trzech osobnych kosmetyków np. codziennego kremu na dzień i produktu z filtrem.