wtorek, 28 czerwiec 2022 15:16

Czy jesteś dobrym kandydatem do przeszczepu włosów w Turcji?

przeszczep włosów Turcja przeszczep włosów Turcja Meditravel

Jeśli rozważasz operację przeszczepu włosów w Turcji, możesz zastanawiać się, czy byłbyś dobrym kandydatem. W tym blogu omówimy sześć głównych czynników, które decydują o gotowości do zabiegu przeszczepu włosów.

 

Odpowiedni wiek dla przeszczepu włosów w Turcji

Z reguły pacjenci w wieku od 18 do 25 lat nie są najlepszymi kandydatami do przeszczepu włosów w Turcji. Kiedy wypadanie włosów zaczyna się na tym wczesnym etapie życia, prawdopodobnie będzie się utrzymywać i pogłębiać. Tendencja ta niekorzystnie wpływa na długoterminowe rezultaty każdego zabiegu przeszczepu włosów.

Płeć

Płeć odgrywa rolę w wypadaniu włosów, zarówno pod względem wyglądu, jak i wzoru. Zwykle mężczyźni doświadczają miejscowego łysienia w takich obszarach jak przód głowy(zakola), czy korona głowy, natomiast tył i boki pozostają bez zmian. Z drugiej strony kobiety mają tendencję do rozlanego łysienia całej głowy, to znaczy, że łysienie pojawia się w kilku miejscach jednocześnie. Z tego powodu mężczyźni są ogólnie uważani za lepszych kandydatów do zabiegu przeszczepu włosów w Turcji niż kobiety.

Stopień wypadania włosów

Gdy aktywne wypadanie włosów ustanie, lekarz zajmujący się przeszczepami włosów w Turcji będzie mógł lepiej umiejscowić grafty, aby osiągnąć najlepszy możliwy efekt transplantacji włosów. Znajdź wykwalifikowanego i doświadczonego specjalistę przeszczepu włosów, który oceni Twoje wypadanie włosów. W Meditravel mamy szczęście, że posiadamy personel najwyższej jakości chirurgów i techników, którzy pomogą Ci z problemami związanymi z wypadaniem włosów.

Typ włosów

Po określeniu poziomu wypadania włosów oceniany jest rodzaj włosów. Różne rodzaje włosów dają różne efekty przeszczepu włosów w Turcji. Grube, szorstkie włosy zapewniają lepsze krycie niż cienkie włosy. Faliste i kręcone włosy również mają zalety, jeśli chodzi o krycie.

Gęstość włosów

Gęstość włosów jest kluczowa przy określaniu, czy masz odpowiednią ilość graftów do transplantacji włosów w Turcji. Im więcej włosów pozostanie po ustabilizowaniu wypadania włosów, tym większe są Twoje szanse na zakwalifikowanie się do przeszczepu włosów w Turcji.

Pochodzenie

Pochodzenie rasowe również odgrywa rolę w ocenie kandydata do przeszczepu włosów. Osoby pochodzenia azjatyckiego mają zwykle proste włosy z mniejszą liczbą mieszków włosowych. Osoby pochodzenia afrykańskiego mają na ogół szorstkie i kręcone włosy, które dają lepszy efekt przeszczepu włosów. Osoby rasy europejskiej mają największy zakres typów włosów i skóry. Ogólnie rzecz biorąc, każda osoba z kolorem włosów zbliżonym do odcienia skóry lub osoby z grubymi, falującymi włosami odczuje najlepsze rezultaty zabiegu przeszczepu włosów.

Wiotkość skóry głowy

Wiotkość skóry głowy odnosi się do stopnia elastyczności skóry i jest ostatnim ważnym czynnikiem decydującym o kandydaturze do przeszczepu włosów. Ogólnie rzecz biorąc, większa wiotkość umożliwia większą liczbę graftów do przeszczepu włosów w Turcji.

Tych kilka wymienionych czynników decyduje o tym, czy jesteś odpowiednim kandydatem do przeszczepu włosów w Turcji. Natomiast pamiętaj, najlepszą odpowiedzią czy nadajesz się do przeszczepu włosów w Turcji jest zdecydowanie się na darmową konsultacje online z naszym specjalistą, który oceni stan i jakość Twoich włosów. Odpowiednia na wszystkie nurtujące pytania, a także poinformuje o wstępnym i indywidualnie dobranym planie leczenia.