środa, 22 czerwiec 2022 17:35

Gdzie się wybrać na nurkowanie?

Gdzie się wybrać na nurkowanie? Gdzie się wybrać na nurkowanie? fot:pixabay

Wakacje na plaży nie są kompletne bez pływania w oceanie i poszukiwania morskich żyjątek. Jest tak dużo pięknych krajów europejskich z wyjściem do morza, skąd więc będziesz wiedział, w którym z nich warto odważyć się na nurkowanie z rurką? Cóż, właśnie tu przychodzimy z pomocą. Odkryj najlepsze miejsca do snorkelingu w Europie.

 

Santorini, Grecja

Na greckiej wyspie Santorini na Morzu Egejskim znajduje się najpiękniejsza miejscowość wyspy - Oia. W drodze do oceanu trzeba pokonać 300 szeroko wyciętych stopni, które prowadzą z Oia do zatoki Amoudi. Najlepsze miejsca do snorkelingu na Santorini znajdują się wokół tej maleńkiej, ale pięknej zatoki. Możesz nurkować po obu stronach portu. Zatoka Amoudi ma jedne z najlepszych miejsc do snorkelingu w Europie, ponieważ po prawej stronie znajduje się podwodny wrak statku, który można zbadać. Jeśli będziesz mieć szczęście, zobaczysz też ośmiornicę, która czai się pod dużą skałą, wokół której nurkuje się, aby dotrzeć do wraku.

Algarve, Portugalia

Plaża Benagil jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Algarve i w całej Portugalii. Na plaży znajduje się połączona z nią jaskinia morska, która jest absolutnym hitem turystycznym. Obszar wokół jaskini i plaży jest idealny do snorkelingu. Woda jest krystalicznie czysta, a podwodny świat niesamowity. Na plaży można wypożyczyć sprzęt do snorkelingu, jeśli nie ma się własnego. Pamiętaj, aby nie przyjeżdżać tu w weekendy lub w południe, ponieważ może tu być bardzo tłoczno. 

Azory, Portugalia 

Jednym z najbardziej niedocenianych miejsc do snorkelingu w Europie są Azory, archipelag wysp należących do Portugalii i leżących na środku Atlantyku. Azory są skaliste i wulkaniczne - zawierają jedne z najbardziej zróżnicowanych wód na świecie. Ze względu na wulkaniczną topografię, można tu również znaleźć najciekawsze podmorskie krajobrazy w Oceanie Atlantyckim. Różne wyspy na Azorach mają różne zalety dla snorkelingu na swoich plażach. 

Nurkowanie to nie tylko świetny pomysł na wakacje, ale również wspaniały prezent. Podaruj swoim bliskim voucher na prezent i daj im możliwość poznać podwodny świat nawet w Polsce.

Wyspa Asinara, Sardynia

Asinara to mała wyspa w północnej części Sardynii. Na wyspę nie można wjeżdżać samochodami innymi niż służbowe. Poza strażnikami nikt tam nie mieszka, co przyczynia się do nadania Asinarze atmosfery raju utraconego. Kilka plaż w Asinara to obecnie miejsca lęgowe żółwi morskich, a kilka miejsc wzdłuż wybrzeża świetnie nadają się do snorkelingu. Wycieczka łodzią to najlepszy sposób, aby w pełni docenić tutejsze życie morskie!