poniedziałek, 01 sierpień 2022 12:07

Parki, ogrody i beach bary — czyli idealne miejsca na letni odpoczynek we Wrocławiu

letni odpoczynek we Wrocławiu letni odpoczynek we Wrocławiu materiały prasowe

Wakacje to doskonały moment, by podczas urlopu poznać najciekawsze miejsca w Polsce. Nie tylko te położone w górach, czy nad morzem. Wrocław to jedno z najatrakcyjniejszych miast w kraju, który chętnie odwiedzają turyści z Polski i zza granicy. Jednak zwiedzanie w upalny dzień może stać się męką. Dlatego proponujemy kilka ciekawych pomysłów na gorący dzień we Wrocławiu.

 

Parki miejskie – oazy zieleni w centrum Wrocławia

Wrocław to miasto pełne zieleni, które znajdują się również w samym jego centrum. Zielone oazy pomagają odetchnąć w upalne, letnie dni. Niedaleko Rynku od strony ulicy Świdnickiej znajduje się Park Staromiejski. Od XVI wieku na tym terenie funkcjonowała strzelnica Bractwa Kurkowego, po wojnie zaś teren ten uporządkowano i stworzono zielone miejsce wypoczynku i zabaw. Tu też znajduje się ciekawa atrakcja dla dzieci, jaką jest karuzela w stylu francuskim, nadająca temu miejscu wyjątkowego klimatu, jak z książek o Marry Poppins.

Plac Dominikański jest jednym z największych placów Wrocławia. Tu znajdują się liczne biura, galeria handlowa oraz komfortowe apartamenty, zlokalizowane w nowoczesnym budynku OVO. Na jego tyłach położony jest piękny park Słowackiego, który rozciąga się od Muzeum Architektury, aż od Muzeum Narodowego, a na jego terenie znajduje się budynek Panoramy Racławickiej jednej z największych malarskich atrakcji Wrocławia.

Apartament we Wrocławiu to doskonała miejscówka na wakacje. Luksusowe warunki zamieszkania, lokalizacja w samym centrum miasta, miejsce parkingowe w budynku oraz śniadania dla gości, zapewnią wygodę i komfort podczas odpoczynku.

Nieco dalej od Rynku tuż przy ZOO i Hali Stulecia znajduje się jeden z największych i najstarszych parków we Wrocławiu – Park Szczytnicki, który ma ponad 100 ha powierzchni. To idealne miejsce na spacer po wizycie w ZOO, popołudniowe leniuchowanie na polanie, czy piknik.

Spędź czas w otoczeniu egzotycznej przyrody – odwiedź park Japoński i Ogród Botaniczny

Ostrów Tumski to nie tylko katedra Jana Chrzciciela i gotyckie kościoły. Znajduje się tu również jeden z najstarszych Ogrodów Botanicznych. Powstał w 1811 roku częściowo na terenie po zasypianiu jednej z odnóg Odry, po zaburzeniu fortyfikacji miejskich. Dziś zajmuje niemal 7,5 ha i zachwyca bogactwem różnorodnych roślin. Został podzielony na kilka działów, między innymi gruntowych roślin ozdobnych, roślin wodnych, błotnych i akwariowych, które można obejrzeć na znajdujących się w ogrodzie zbiornikach wodnych, a także rośliny szklarniowe. Ogród Botaniczny do idealne miejsce, by odpocząć w otoczeniu wspaniałej przyrody.

Kolejny ogród warty odwiedzenia znajduje się przy Hali Stulecia. Ogród Japoński leży przy największym wrocławskim parku — Szczytnickim. Założony na początku XX wieku z okazji Wystawy Stulecia. Został zaprojektowany przez wielkiego miłośnika Japonii Hrabiego Fritza von Hochberga, który współpracował z ogrodnikiem Mankichi Arai. Choć pierwotne założenie zostało zniszczone podczas powodzi w 1997 roku, dzięki współpracy z ambasadą Japońską udało się przewrócić temu miejscu wyjątkowy charakter. Przekraczając bramy ogrodu, można znaleźć się w zupełnie innym świecie.

Beach bary – idealne miejsce na leniuchowanie w dzień i wieczorem

Tych, którzy chcą nieco poleniuchować w upalny dzień, zapraszają miejskie plaże i beach bary, których we Wrocławiu jest całkiem sporo. Największa plaża miejska Hot Spot Beach Bar znajduje się przy Hali Orbita na ulicy Wejherowskiej, nad samą Odrą. Duża przestrzeń wysypana piaskiem, leżaki, stoliki, bary. Idealne miejsce nie tylko na wieczorny chill out. To nie jedyne takie miejscówka w mieście. W pobliżu ZOO, przy kładce Zwierzynieckiej znajduje się Beach bar ZaZoo, również nad samym brzegiem rzeki. Jest tu piaszczysta plaża wygodne leżaki i strefa dla dzieci. Kolejnym miejscem, gdzie można spokojnie i miło poleniuchować to Płynna Forma Beach Bar na Wybrzeżu Wyspiańskiego. W miejscach tych organizowane są różnorodne zajęcie, animacje dla najmłodszych i koncerty.

Wycieczki po wrocławskich rzekach

Wrocław to miasto rzek i mostów. Od paru lat, przestrzeń ta jest coraz lepiej wykorzystywana. Dzięki temu nie trzeba jechać nad jeziora, by móc miło spędzić czas nad wodą. Poza prezentowanymi wcześniej plażami miejskimi Wrocław oferuje również możliwość bardziej aktywnego wypoczynku nad wodą. W różnych częściach miasta znajdują się przystanie i mariny, gdzie można wybrać się na przejażdżkę statkiem wycieczkowym, wypożyczyć kajak, motorówkę, czy rower wodny.

Przystań Kardynalska znajduje się na Wyspie Piasek, tuż przy Osterwie Tumskim, można stąd wybrać się na rejs statkiem wycieczkowym i obejrzeć Wrocław z całkiem innej perspektywy. Również w samym centrum miasta istnieje możliwość wypożyczenia kajaka lub łódki między innymi w zatoce Gondoli, czy Przystani Zwierzynieckiej. Nieco dalej od centrum miasta w pobliżu mostu Milenijnego znajduje się miejsce, gdzie można wypłynąć na szersze wody Odry. Tam można skorzystać z oferty wypożyczalni kajaków, motorówek i sprzętu wodnego.