poniedziałek, 20 czerwiec 2022 12:41

Wypoczynek w Rabce – zabawa dla całej rodziny!

góry góry fot: pixabay

Wyjazd w góry może być świetnym sposobem na spędzenie czasu. Każdy znajdzie tam atrakcje dopasowane do swojego wieku, sprawności i preferencji. Dlatego jest to idealne miejsce na spędzenie urlopu z całą rodziną. Jakie atrakcje oferuje Rabka-Zdrój?

 

Wiele rodzin z dziećmi preferuje spędzanie wakacji w kraju. Podróże z dziećmi bywają męczące dla obu stron, więc jest to zdecydowanie wygodniejsza opcja niż wczasy za granicą. Bardzo dużą popularnością cieszą się polskie góry, które są na tyle różnorodne, aby każdy znalazł coś dla siebie. Jednym z najchętniej odwiedzanych miast jest Rabka-Zdrój. Trudno się dziwić – to miejsce ma bardzo wiele do zaoferowania i gwarantuje ciekawe spędzanie czasu.

Park rozrywki

Jedną z większych atrakcji, jakie ma do zaoferowania Rabka-Zdrój jest park rozrywki. To miejsce uwielbiane przez dzieci! Znajduje się tam np. farma dla dzieci, która pozwala najmłodszym poznać bliżej różne zwierzątka. Są to, między innymi, kozy, owce i ptactwo. To dla dzieci świetna rozrywka, a jednocześnie okazja do zdobycia wiedzy. Park rozrywki dla dzieci oferuje także inne atrakcje. Znajduje się tam 6 stref tematycznych – Machinarium, Farma cioci Maryni, Góralsko Dżungla, Wioska Wikingów, Dolina Trzmiela oraz Cyrk Luna. W każdej strefie znajdują się atrakcje dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Są to rozmaite karuzele, kolejki, place zabaw, gry plenerowe i zabawy interaktywne. Park rozrywki w Rabce-Zdrój oferuje także teatrzyki kukiełkowe i inscenizacje. Na odwiedziny w Rabkolandzie warto zarezerwować więcej czasu, to miejsce z pewnością może zająć dziecko na całe godziny.

Górskie szlaki

Chodzenie po górach to pasja, którą warto zaszczepić dzieciom. W zależności od wieku pociechy i naszej sprawności można wybrać szlaki bardzo łatwe lub takie o nieco wyższym stopniu trudności. Górskie wędrówki uczą wytrwałości, pokory i dyscypliny. Pomagają także wyciszyć się i zrelaksować. Jedną z popularniejszych tras jest ta prowadząca z Rabki-Zdrój na Maciejową. Jest to szlak stosunkowo łatwy, polecany już dla kilkuletnich dzieci. Chętnie uczęszczana jest też ścieżka spacerowa do Uroczyska Krzywoń. Jest to trasa edukacyjna, więc może zainteresować dzieci bardziej niż klasyczny trekking. Klasykiem górskich wycieczek w Rabce jest też podejście na Wielki Luboń – szlak nie jest szczególnie trudny technicznie, jednak niektóre fragmenty mogą być męczące. Jest to raczej atrakcja dla nieco starszych dzieci.

Uzdrowisko

Wycieczka do Rabki-Zdrój to także możliwość obcowania z unikalnym mikroklimatem. Jest to miasto zdrojowe, w którym istnieje wiele miejsc związanych z odnową biologiczną. Do najpopularniejszych należy park zdrojowy. Jest to miejsce ciekawe ze względu na występujące tam pomniki przyrody. Atrakcję stanowi także tężnia solankowa. Spacer po parku to aktywność, na którą mogą sobie pozwolić wszyscy – niezależnie od kondycji i wieku. Można się tam wybrać także z dzieckiem w wózku spacerowym. W parku znajduje się także plac zabaw dla dzieci i kawiarnia.