czwartek, 05 styczeń 2023 13:59

Jak wygląda nocleg w jurcie? Poznaj zalety wypoczynku w okrągłej budowli

Jurty do wynajęcia Jurty do wynajęcia Mat. Prasowe

Południowa część Dolnego Śląska to istny raj dla miłośników pięknych krajobrazów i nie tylko. Znajdziemy tu piękne, wiekowe zabytki, niezwykłe miejsca i niepowtarzalny klimat. Nie jest więc niczym dziwnym, że coraz większa ilość osób wybiera to miejsce szukając wypoczynku. Jednym z miejsc oferujących szeroką ofertę wypoczynkową jest ośrodek “4 żywioły” w Starej Morawie. W tym miejscu możemy spędzić weekend w górskim otoczeniu, wypoczywając w komfortowych jurtach na wynajem. Jak wygląda urlop w jurcie?

 Czym charakteryzują się jurty?

Jurty do wynajęcia w Starej Morawie to budowle na planie koła wzorowane na dawnych mongolskich schronieniach. Posiadają 35m2 przestrzeni użytkowej, które zostały podzielone na kilka stref. Znajdziemy w nich 5 miejsc noclegowych, strefę wypoczynkową, komfortową łazienkę oraz kuchnię z aneksem kuchennym. Jurty na wynajem idealnie nadają się na całoroczny wypoczynek. Posiadają zarówno ekologiczny system ogrzewania, jak i klimatyzację. Dodatkową atrakcją niewątpliwie jest świetlik, czyli okno sufitowe. Pozwala ono na oglądanie nieba z wnętrza jurty. 

Jurty w Starej Morawie - idealne rozwiązanie na wiele okazji

Jurty na wynajem doskonale nadają się zarówno dla rodzin z dziećmi, dla par i grup znajomych. Goście wybierają je nie tylko na urlop, ale też na wiele innych okazji. To doskonałe miejsce na romantyczny wypad we dwoje, urlop z rodziną w górach czy Sylwestra. Jest to także ciekawy pomysł na podarowanie komuś niezwykłego wyjazdu. Wypoczynek w górach zapewni bliskim głębokie okrążenie w niecodziennej oprawie.

Atrakcje w okolicy Starej Morawy

Stara Morawa to urokliwa wieś położona w województwie dolnośląskim w gminie Stronie Śląskie. Miejscowości leży w dolinie, która rozgranicza dwa pasma górskie - Góry Bialskie i Masyw Śnieżnika. To rozwiązanie zapewnia wiele atrakcji i doskonale sprawdzi się dla fanów aktywnego wypoczynku. Nieopodal kompleksu znajdziemy kilka stoków narciarskich, a także różnorodne szlaki górskie. W sąsiedztwie znajduje się także zalew o powierzchni ponad 5 hektarów. Miejsce posiada piaszczystą plażę, plac zabaw oraz molo z wieżą widokową. Szukasz miejsce idealnego na urlop w górach? Sprawdź ofertę ośrodka "4 żywioły": Nocleg Stara Morawa.